Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego

Czwartek, 16 Sierpień 2018

Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego
Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Dsc02955 (copy) Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego

Sportowym akcentem Święta Wojska Polskiego był Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę „Niepodległa” pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka, który odbył się w środę, 15 sierpnia w Dębicy. Start i meta biegu znajdowały się na obszarze koszarów 33 batalionu lekkiej piechoty 3PBOT przy ulicy Kościuszki. Uczestnicy biegu musieli się zmierzyć z dystansem na 10 km. Bieg w Święto Wojska Polskiego został przeprowadzony ulicami naszego miasta na odcinku: ul. Kościuszki, al. Jana Pawła II, Piłsudskiego, ul. 3 Maja, ul. Szkolna, ul. Słoneczna, ul. Kościuszki, ul. Głowackiego, ul. Staszica, ul.1-go Maja, ul. Krakowska, ul. Chopina, ul. Księdza Nosala, ul. Wielopolska, ul. Robotnicza, ul. Rzeszowska, ul. Rynek, ul. Piekarska, ul. Kościuszki. Wszystkich biegaczy, kibiców, żołnierzy powitał Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk. Ideą biegu było uczczenie 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego oraz pokazanie patriotyzmu Polaków, którzy dbają o swoich bohaterów i starają się uszanować pamięć o nich.

Pierwszy linie mety przekroczył żołnierz Jakub Herba z Dębicy. Drugie miejsce zajął Mateusz Golanka, a trzecie Maciej Tomaszewski. Wśród kobiet najlepsza zawodniczką była Ilona Mandziuk z Tomaszowa Lubelskiego. Druga była Anna Jasiak, a trzecie miejsce zdobyła Beata Winiarczyk-Jadach.

W kategorii kobiet 18-35 lat:
I miejsce zdobyła: Klaudia Podraza
II miejsce: Ewelina Szczutko
III miejsce: Agnieszka Kędara

W kategorii kobiet 36-50 lat:
I miejsce zdobyła: Wioletta Nowak
II miejsce: Marta Lipińska
III miejsce: Małgorzata Lesiak

W kategorii kobiet 50+ lat:
I miejsce zdobyła: Małgorzata Domaradzka
II miejsce: Halina Zaborowska
III miejsce: Ewa Hadam

W kategorii mężczyzn 18-35 lat:
I miejsce zdobył: Piotr Stasiowski
II miejsce: Wojciech Rostocki
III miejsce: Kamil Kołodziej

W kategorii mężczyzn 36-50 lat:
I miejsce zdobył: Mariusz Bielawa
II miejsce: Jerzy Podgórski
III miejsce: Janusz Zator

W kategorii mężczyzn 50+ lat:
I miejsce zdobył: Józef Rojek
II miejsce: Antoni Tarza
III miejsce: Edward Oliwa

W klasyfikacji paraplegia kobiet i mężczyzn
I miejsce zdobył: Grzegorz Sujdak
II miejsce: Paweł Podraza
III miejsce: Mariusz Zboch

Na mecie na każdego biegacza czekały okolicznościowe medale oraz upominki ufundowane przez sponsorów biegu, które zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników.
Medale i nagrody wręczył Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk, Zastępca Burmistrza Wojciech Iwasieczko oraz ppłk Roland Waszkowiak dowódca 33 batalionu lekkiej piechoty 3PBOT.

Po dekoracji Waldemar Puzio prezes Dębickiego Klubu Biegacza Maratończyk podziękował Pawłowi Kędziorowi z Klubu Biegacza Maratończyk, parterom biegu Miastu Dębicy, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dębicy, Gminie Dębica, 33 Batalionowi Lekkiej Piechoty w Dębicy 3PBOT, sponsorom: Firmie Agregaty Pex-Pool Plus, Five Fit, www.aon.design. Podziękował również za zabezpieczenie trasy biegu i czuwanie nad bezpieczeństwem Policjantom z KP Policji w Dębicy, Straży Miejskiej, żołnierzom 33 Batalionowi Lekkiej Piechoty w Dębicy 3PBOT, strażakom z OSP Kędzierz, Żyraków, Brzeźnica, Podgrodzie oraz ZS "STRZELEC" im. Józefa Piłsudskiego.

Archiwum newsów