Urząd Miejski w Dębicy - Logo

W świecie wikingów na 12. urodziny

Środa, 12 Czerwiec 2019

19_biwak_jaworze_7 (copy)
W świecie wikingów na 12. urodziny W świecie wikingów na 12. urodziny W świecie wikingów na 12. urodziny W świecie wikingów na 12. urodziny W świecie wikingów na 12. urodziny

W dniach 7-9 czerwca 2019 r. 70 harcerek i harcerzy 7 Szczepu Drużyn Dębickich im. gen. Mariusza Zaruskiego biwakowało w Jaworzu Górnym. Harcerze z tego szczepu zawsze na wiosnę jadą pod namioty, aby uczcić urodziny swojego środowiska. Dwunaste urodziny harcerze spędzili w krainie wikingów.

Tematyka związana ze skandynawskimi wojownikami towarzyszyła młodym ludziom przez cały weekend. Podzieleni na grupy harcerze szykowali swoje symbole i brali udział w debatach oraz tematycznych warsztatach, podczas których zgłębiali wiedzę o tradycjach i historii wikingów. W sobotnie popołudnie świętowano urodziny szczepu, na których nie zabrakło słodkich przysmaków. Dobra pogoda sprzyjała także rozgrywkom sportowym. Wieczór upłynął pod znakiem ogniska i wspólnego śpiewu. Na biwaku wyróżniono też harcerzy wykazujących się w minionym roku dużym zaangażowaniem.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.

 

Źródło: ZHP Dębica

Archiwum newsów