Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Komunikat w sprawie pomocy dla seniorów

Wtorek, 17 Marzec 2020

Komunikat w sprawie pomocy dla seniorów

Seniorzy są w grupie największego ryzyka zakażenia koronawirusem i najmniej odporni na skutki zarażenia, dlatego powinni być szczególnie chronieni. Według zaleceń specjalistów powinni oni większość czasu spędzać w domu, ale nie mogą być skazani na społeczną izolację. W tym czasie musimy otoczyć ich jeszcze większa opieką.

Jednak nie każdy ma rodzinę, na którą może liczyć w załatwieniu codziennych spraw, takich jak chociażby zakupy artykułów spożywczych czy leków, wyprowadzenie psa, odebranie poczty, wyniesienie śmieci.

Osoby starsze, samotne, które nie posiadają bliskich, rodziny czy wspierających sąsiadów, a potrzebują pomocy prosimy o kontakt telefoniczny z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, tel. 14 670 050 06, 14 681 35 90.

Miejski Ośrodek  Pomocy Społecznej nawiązał w tym celu współpracę z Hufcem Związku  Harcerstwa Polskiego w Dębicy i  wolontariuszami II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Twardowskiego w Dębicy - harcerzami i wolontariuszami, którzy chcą włączyć się w pomoc dębickim Seniorom.

Razem przetrwamy ten trudny czas, zdając egzamin społecznej solidarności.

Archiwum newsów