Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Powiatowy Turniej Rodzinny o Pantofelek Królowej Jadwigi 2017

  Powiatowy Turniej Rodzinny o Pantofelek Królowej Jadwigi 2017

  Piątek, 24 Luty 2017

  21 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy odbyła się już 10 edycja Powiatowego Turnieju o Pantofelek Królowej Jadwigi. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest pani Grażyna Witkowska - Gac. Początkowo był to Przegląd Amatorskich Dziecięcych Zespołów Tanecznych.

  Czytaj więcej
 • Festiwal Teatralny Dębica 2017

  Festiwal Teatralny Dębica 2017

  Piątek, 24 Luty 2017

  Dwa przeglądy oraz warsztaty dla uczniów i instruktorów złożą się na Festiwal Teatralny Dębica 2017, odbywający się w Domu Kultury „Śnieżka”. 29 marca zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w XXI Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”. Dzień później, 30 marca, podczas X Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych rywalizować będą uczniowie szkół średnich.

  Czytaj więcej
 • „Tylko Polska Piosenka” – konkurs i warsztaty z Kasią Groniec

  „Tylko Polska Piosenka” – konkurs i warsztaty z Kasią Groniec

  Piątek, 24 Luty 2017

  Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy i Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej - V edycji Konkursu Wokalnego „Tylko Polska Piosenka”, którego finał odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w Domu Kultury „Śnieżka”.

  Czytaj więcej
 • II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa "Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście" już 17 marca

  II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa "Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście" już 17 marca

  Poniedziałek, 20 Luty 2017

  17 marca 2017 roku w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy odbędzie się II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt: Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście. Konferencja adresowana jest do dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków, pedagogów, nauczycieli, pracowników PPP, psychologów, logopedów, terapeutów, pracowników ochrony zdrowia, katechetów oraz rodziców.

  Czytaj więcej
 • „Anioły są takie ciche – dzielimy się swoim talentem pomagając innym”

  „Anioły są takie ciche – dzielimy się swoim talentem pomagając innym”

  Środa, 15 Luty 2017

  15 lutego w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Domu Kultury Mors w Dębicy po raz trzeci odbył się koncert charytatywny dla dzieci chorych na mukowiscydozę „Anioły są takie ciche – dzielimy się swoim talentem pomagając innym”. Organizatorami koncertu byli II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy oraz Miejski Ośrodek Kultury. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka oraz Starosty Powiatu Dębickiego Andrzeja Reguły. Gwiazda tegorocznej edycji koncertu był zespół „Akurat”.

  Czytaj więcej
 • Uczcili 75. rocznicę powstania Armii Krajowej

  Uczcili 75. rocznicę powstania Armii Krajowej

  Środa, 15 Luty 2017

  Z udziałem blisko pół tysiąca uczniów dębickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę utworzenia Armii Krajowej. W obchodach, które miały miejsce 13 lutego w Domu Kultury Mors uczestniczył gość specjalny – syn generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego, Komendanta Głównego Armii Krajowej – Adam hr. Komorowski, wiceprezes Fundacji Armii Krajowej w Londynie.

  Czytaj więcej