Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Obchody "Dnia Ziemi" w Szkole Podstawowej nr 10

  Obchody "Dnia Ziemi" w Szkole Podstawowej nr 10

  Piątek, 28 Kwiecień 2017

  25 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy odbyło się podsumowanie XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo - Ekologicznego „Niech bije zielone serce Ziemi”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III ze wszystkich dębickich szkół podstawowych. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Dębica. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa nr 10 , Nadleśnictwo Dębica, Stowarzyszenie „Dziesiątka”.

  Czytaj więcej
 • Kino Mobilne 7D w Dębicy

  Kino Mobilne 7D w Dębicy

  Czwartek, 27 Kwiecień 2017

  Przez cały długi weekend majowy od 29 kwietnia do 3 maja na Rynku w Dębicy będzie można skorzystać z oferty Kina Mobilnego 7D w którym wyświetlane będę filmy w technologii 7D. Projekcje filmowe (seanse co 30 minut) będą się rozpoczynały każdego dnia od godz. 12.00 i trwać będą do godz. 20.00. Bilety w cenie 10 złotych będą do nabycia w kasie kina.

  Czytaj więcej
 • Koncert chóru z Ludzy w najbliższą sobotę

  Koncert chóru z Ludzy w najbliższą sobotę

  Czwartek, 27 Kwiecień 2017

  W najbliższą sobotę 29 kwietnia o godz. 19.00 w kościele pw. Św. Jadwigi w Dębicy odbędzie się koncert chóru ,,Austrumstiga” z łotewskiego miasta Ludza, które od 2014 roku współpracuje z Dębicą. Podczas koncertu będzie można usłyszeć łotewskie pieśni ludowe w nowoczesnej aranżacji, oryginalne kompozycje łotewskich kompozytorów oraz klasyczną muzykę współczesną XX i XXI wieku.

  Czytaj więcej
 • Wizyta przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 11 w Ratuszu

  Wizyta przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 11 w Ratuszu

  Czwartek, 27 Kwiecień 2017

  21 kwietnia dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 11 w Dębicy odwiedziły Ratusz i spotkały się z burmistrzem Dębicy Mariuszem Szewczykiem.

  Czytaj więcej
 • Dzień Flagi odbędzie się na dębickim Rynku

  Dzień Flagi odbędzie się na dębickim Rynku

  Środa, 26 Kwiecień 2017

  Już w najbliższy piątek, 28 kwietnia na dębickim Rynku, po raz drugi w historii miasta odbędzie się happening związany z obchodami ustanowionego w 2004 roku przez Sejm Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W happeningu wezmą udział dzieci z miejskich przedszkoli i klasy zerówkowe dębickich szkół podstawowych. W świętowaniu Dnia Flagi weźmie udział blisko 1000 dzieci.

  Czytaj więcej
 • XVII BIESIADA LITERACKA - Powiatowy konkurs Recytatorski i Literacki pod hasłem „Utwory, które zawsze nas bawią”

  XVII BIESIADA LITERACKA - Powiatowy konkurs Recytatorski i Literacki pod hasłem „Utwory, które zawsze nas bawią”

  Wtorek, 25 Kwiecień 2017

  20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Dębicy odbyła się XVII Biesiada Literacka, którą patronatem objęli Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy Ireneusz Kozak. Współorganizatorem konkursu była Organizacja Odzysku EKO-ŚWIAT.

  Czytaj więcej