Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Kulturalna letnia przygoda na Dolnym Śląsku

  Kulturalna letnia przygoda na Dolnym Śląsku

  Piątek, 28 Lipiec 2017

  W dniach 3-11 lipca 2017 r. harcerze z Prawie 48 Szczepu "Dębowego Liścia" im. Jana Szczepanika z Hufca ZHP Dębica przebywali na obozie wędrownym na Dolnym Śląsku. Jedną część obozu spędzili na SlotArt Festiwal w Lubiążu, a drugą we Wrocławiu.

  Czytaj więcej
 • „Lajkonik” ponownie w Dębicy

  „Lajkonik” ponownie w Dębicy

  Czwartek, 27 Lipiec 2017

  Nie tylko tańce ludowe, ale i widowiskowego swinga można było zobaczyć podczas wakacyjnego spotkania z folklorem. Gościem specjalnym koncertu był Zespół Pieśni i Tańca „Lajkonik” z Chicago, który po trzech latach ponownie zawitał do Dębicy. Polonusom towarzyszyli gospodarze – zespoły „Igloopolanie” i „Mali Igloopolanie”, wraz z towarzyszącą kapelą.

  Czytaj więcej
 • Dożynki Powiatowe 2017

  Dożynki Powiatowe 2017

  Wtorek, 25 Lipiec 2017

  27 sierpnia br. odbędzie się doroczne święto plonów – Dożynki Powiatowe podczas którego odbędzie się tradycyjny przegląd wieńców, koncert zespołu ENEJ, finał konkursu „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego 2017", a na zakończenie imprezy zabawa taneczna.

  Czytaj więcej
 • Pamięci zamordowanych żydowskich mieszkańców Dębicy - 75. rocznica likwidacji dębickiego getta

  Pamięci zamordowanych żydowskich mieszkańców Dębicy - 75. rocznica likwidacji dębickiego getta

  Wtorek, 25 Lipiec 2017

  21 lipca uroczystością w Parku Jordanowskim w Dębicy rozpoczęły się obchody 75. rocznicy likwidacji dębickiego getta i uczczenia pomordowanych podczas hitlerowskiej okupacji żydowskich mieszkańców miasta. Władze miejskie, przedstawiciele organizacji społecznych i społeczności żydowskiej uhonorowali także pamięć Leokadii i Aleksandra Mikołajkowów ratujących Żydów podczas wojny oraz uczcili ponad 500 ofiar zamordowanych podczas zbiorowej egzekucji w lesie na Wolicy.

  Czytaj więcej
 • Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę likwidacji dębickiego getta - 21 lipca 2017

  Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę likwidacji dębickiego getta - 21 lipca 2017

  Czwartek, 20 Lipiec 2017

  Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk zaprasza na uroczystości upamiętniające 75. rocznicę likwidacji getta, które odbędą się 21 lipca o godz. 15.30 w Parku Jordanowskim przy ul. Głowackiego w Dębicy. Przez dębickie getto utworzone przez Niemców w styczniu 1942 roku przeszło blisko 12 tysięcy Żydów z Dębicy, Pilzna, Radomyśla Wielkiego i Sędziszowa Małopolskiego. Większość z nich straciła życie w obozie zagłady w Bełżcu.

  Czytaj więcej
 • Dni Polonijne w Dębicy

  Dni Polonijne w Dębicy

  Piątek, 14 Lipiec 2017

  Burmistrz miasta Mariusz Szewczyk i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na wakacyjne spotkanie z folklorem. W sobotę - 22 lipca, o godz.17.00, na dębickim Rynku wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lajkonik” z Chicago. Gościom ze Stanów Zjednoczonych towarzyszyć będą nasze zespoły reprezentacyjne: „Igloopolanie” i „Mali Igloopolanie”.

  Czytaj więcej