Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy najlepsi w wojewódzkim konkursie „Megamózgi”

  Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy najlepsi w wojewódzkim konkursie „Megamózgi”

  Czwartek, 23 Marzec 2017

  Drużyna Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy w składzie: Kacper Wygonik, Wojciech Kutyłowski i Damian Kurek zwyciężyła w tegorocznym dwunastym już finale interdyscyplinarnego konkursu wojewódzkiego „Megamózgi 2017”, który 21 marca odbył się w Zespole Szkół w Siedliskach Bogusz. Dębiczanie okazali się najlepsi spośród kilkunastu drużyn z Podkarpacia, które dotarły do finału. Ogółem w konkursie swoich sił próbowali uczniowie z 33 gimnazjów z terenu całego województwa.

  Czytaj więcej
 • Kurs zastępowych w 7 Szczepie

  Kurs zastępowych w 7 Szczepie

  Czwartek, 23 Marzec 2017

  W dniach 24-26 lutego i 10-12 marca 2017r. w Zespole Szkół nr 1 w Dębicy kadra 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego zorganizowała kurs zastępowych, czyli młodych liderów małych grup. Harcerki i harcerze w przyjemnej atmosferze uczestniczyli w zajęciach poszerzających ich wiedzę harcerską, przygotowujących ich do dobrego prowadzenia zastępów i organizowania zbiórek.

  Czytaj więcej
 • II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt: „ Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście”

  II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt: „ Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście”

  Czwartek, 23 Marzec 2017

  „Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi… „ słowa J. Korczaka, stanowiły myśl przewodnią II Wojewódzkiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej na temat „Zrozumieć dziecko - trudne zachowania - pozytywne podejście”. Jak podkreśliła Pani Marta Pociask – nauczyciel neurologopeda w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, koordynator i inicjator konferencji – „słowa mają ogromną moc, rozmowa jako elementarna jednostka budowania relacji z drugim człowiekiem – to nośnik informacji, rad, emocji. Słowo i towarzyszący mu przekaz buduje to, co w funkcjonowaniu z dzieckiem jest bardzo ważne: kontakt, wieź, relacje, a zarazem przyczynia się do rozpoznania wczesnych symptomów trudnych zachowań”.

  Czytaj więcej
 • II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa "Zrozumieć dziecko ...." - 17 marca 2017

  II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa "Zrozumieć dziecko ...." - 17 marca 2017

  Czwartek, 16 Marzec 2017

  Już jutro, 17 marca (piątek) w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy odbędzie się II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt: Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście. Konferencja adresowana jest do dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków, pedagogów, nauczycieli, pracowników PPP, psychologów, logopedów, terapeutów, pracowników ochrony zdrowia, katechetów oraz rodziców.

  Czytaj więcej
 • Spotkanie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską

  Spotkanie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską

  Piątek, 10 Marzec 2017

  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy oraz Dyskusyjny Klub Książki działający przy Wypożyczalni dla dorosłych zaprasza na spotkanie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską. Spotkanie odbędzie się 28 marca (wtorek) 2017 roku o godz. 10.00 w budynku przy ul. Akademickiej 10. Wstęp wolny. Zapraszamy.

  Czytaj więcej
 • XIII Konkurs Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2017”

  XIII Konkurs Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2017”

  Piątek, 10 Marzec 2017

  W dniach od 7 do 9 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Ogrodowej 20 w Dębicy odbędzie się XIII Konkursu Modeli Redukcyjnych "Ogniwko 2017" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i starosty Powiatu Dębickiego którego organizatorem jest Szkolne Koło Historyczno - Modelarskie "OGNIWKO" działające przy ZSE w Dębicy.

  Czytaj więcej