Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Wykład o malarstwie abstrakcyjnym

  Wykład o malarstwie abstrakcyjnym

  Wtorek, 24 Luty 2015

  Kolejny wykład dra Tomasza Kisiela, krytyka i historyka sztuki, wykładowcy na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, był poświęcony dwóm przedstawicielom sztuki abstrakcyjnej w jej najradykalniejszym wydaniu. Pierwszym artystą był niemiecki malarz występujący pod pseudonimem Wols, drugim Jackson Pollock, amerykański malarz, którego prace należą obecnie do najdroższych i najbardziej poszukiwanych na świecie. Wykład odbył się w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury.

  Czytaj więcej
 • Inauguracja obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Inauguracja obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Wtorek, 24 Luty 2015

  20 lutego w Domu Kultury "Kosmos" uroczyście zainaugurowano obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z wykładem wystąpił prof. dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, pełnomocnik Prezesa IPN ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego. Wieczór zwieńczył koncert Lecha i Bożeny Makowieckich z grupy Zayazd.

  Czytaj więcej
 • Seniorzy smakowali pączki

  Seniorzy smakowali pączki

  Poniedziałek, 23 Luty 2015

  Blisko 40 osób wzięło udział w spotkaniu pt. „Wspólne pączków smakowanie”, które odbyło się w Tłusty Czwartek, 12 lutego br. w „Domu Seniora” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • 6 dawek życia - Koncert dla Bartka

  6 dawek życia - Koncert dla Bartka

  Piątek, 20 Luty 2015

  Grupa przyjaciół Bartłomieja Hebdy i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na koncert charytatywny „6 dawek życia” dedykowany ciężko choremu Bartkowi. 28 lutego br. w Domu Kultury „Mors” wystąpią: Gang Marcela, Jan Wojdak i Arisa Vinci, Kacper Leśniewski, Dominika Kobiałka, Jakub Prachnowski, Aleksandra Ożóg. Koncert rozpocznie się o godz.17.00, wstęp wolny.

  Czytaj więcej
 • „DĘBICKIE DYKTANDO 2015”.

  „DĘBICKIE DYKTANDO 2015”.

  Piątek, 20 Luty 2015

  Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy i Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy zapraszają mieszkańców Dębicy (uczniów i dorosłych) do udziału w Miejskim Konkursie Ortograficznymo tytuł Mistrza Ortografii Miasta Dębicy „DĘBICKIE DYKTANDO 2015”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Dębicy.

  Czytaj więcej
 • „RODZINA. JAK BUDOWAĆ JĄ OD WEWNĄTRZ I OCHRANIAĆ OD ZEWNĄTRZ?

  „RODZINA. JAK BUDOWAĆ JĄ OD WEWNĄTRZ I OCHRANIAĆ OD ZEWNĄTRZ?

  Czwartek, 19 Luty 2015

  Starosta Dębicki, Burmistrz Dębicy, Instytut Pedagogiki KUL, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP, Stowarzyszenie im. E. Bojanowskiego „Dobroć”, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz Katolickie Centrum Edukacji „KANA” w Dębicy zapraszają do wzięcia udziału w konferencji naukowej poświęconej Rodzinie pod hasłem: „RODZINA. JAK BUDOWAĆ JĄ OD WEWNĄTRZ I OCHRANIAĆ OD ZEWNĄTRZ?”, która odbędzie się 7 marca 2015 roku w Domu Kultury „KOSMOS” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

  Czytaj więcej