Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • 39. Zjazd Nadzwyczajny ZHP zakończony

  39. Zjazd Nadzwyczajny ZHP zakończony

  Wtorek, 25 Kwiecień 2017

  W dniach 7-9 kwietnia 2017 r. w Warszawie obradował 39. Zjazd Nadzwyczajny ZHP zwołany przez Przewodniczącego ZHP w celu dokonania zmian w Statucie ZHP. Niemal 200 delegatów z całej Polski rozpatrzyło szereg projektów uchwał dotyczących zmian w funkcjonowaniu organizacji, a także jej fundamentów - zapisanych w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. Ostatecznie podjęto 20 różnych uchwał, w tym jedną zmieniającą jeden z punktów Prawa Harcerskiego.

  Czytaj więcej
 • „Zemsta nietoperza” na 3 Maja

  „Zemsta nietoperza” na 3 Maja

  Wtorek, 25 Kwiecień 2017

  Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze zaprasza do Domu Kultury „Mors” na doroczny muzyczny spektakl uświetniający obchody Święta Narodowego 3 Maja. Tym razem będzie to „Zemsta nietoperza”, operetka Johanna Straussa II w trzech aktach.

  Czytaj więcej
 • Święto Narodowe 3 Maja w Dębicy

  Święto Narodowe 3 Maja w Dębicy

  Poniedziałek, 24 Kwiecień 2017 Czytaj więcej
 • Góra Śmierci - uczczą pamięć pomordowanych

  Góra Śmierci - uczczą pamięć pomordowanych

  Poniedziałek, 24 Kwiecień 2017

  26 kwietnia br. (środa), w ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej, odbędą się Uroczystości Patriotyczno-Religijne na Górze Śmierci. Każdego roku w tym szczególnym miejscu zebrani oddają hołd tysiącom więźniów różnych narodowości przetrzymywanych i mordowanych w hitlerowskich obozach pracy przymusowej w Pustkowie. Na wydarzenie zapraszają: Starosta Powiatu Dębickiego, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Burmistrz Miasta Dębica, Burmistrz Miasta Ropczyce, Wójt Gminy Ostrów, Wójt Gminy Dębica oraz Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Pustkowie-Osiedlu.

  Czytaj więcej
 • 77. rocznica zbrodni katyńskiej i 7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

  77. rocznica zbrodni katyńskiej i 7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

  Piątek, 14 Kwiecień 2017

  W poniedziałek na Skwerze Mikołajkowów odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę zbrodni katyńskiej i 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej w której uczestniczyli mieszkańcy Dębicy, uczniowie dębickich szkół, przedstawiciele związków kombatanckich, stowarzyszeń, władze miejskie, gminne i powiatowe. Zgromadzeni oddali hołd pomordowanym 77 lat temu w Katyniu i uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej sprzed 7 lat.

  Czytaj więcej