Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Uczcili 37. rocznicę porozumień sierpniowych

  Uczcili 37. rocznicę porozumień sierpniowych

  Poniedziałek, 04 Wrzesień 2017

  31 sierpnia, w samo południe, pod krzyżem na Placu Solidarności w Dębicy władze miejskie i przedstawiciele związków zawodowych uczcili przypadającą tego dnia 37. rocznicę porozumień sierpniowych zawartych przez rząd PRL z komitetami strajkowymi powstałymi w 1980 r.

  Czytaj więcej
 • Pożegnanie wakacji

  Pożegnanie wakacji

  Sobota, 02 Wrzesień 2017 Czytaj więcej
 • 25-lat Straży Miejskiej w Dębicy

  25-lat Straży Miejskiej w Dębicy

  Czwartek, 31 Sierpień 2017

  29 sierpnia Straż Miejska w Dębicy, która utworzona została 3 października 1991 obchodziła jubileusz 25-lecia swojej działalności. Obchody rozpoczęły się mszą świętą o godz. 12.00 w kościele Krzyża Świętego, po której odbyła się jubileuszowa uroczystość w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy. Burmistrz Mariusz Szewczyk i komendant Straży Miejskiej Sylwester Bieszczad przywitali wszystkich przybyłych gości.

  Czytaj więcej
 • Na Kałużówce oddano cześć „tytanom ducha”

  Na Kałużówce oddano cześć „tytanom ducha”

  Czwartek, 31 Sierpień 2017

  Na polanie Kałużówka, w miejscu historycznej bitwy II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica, 26 i 27 sierpnia 2017 roku odbyły się uroczystości z okazji 73. rocznicy bitwy i operacji „Burza”. Centralnym punktem obchodów była msza święta, której przewodniczył ks. ppor. Edward Nylec oraz ceremoniał patriotyczno-wojskowy z udziałem 16. Batalionu Saperów z Niska. Na wniosek Zarządu Okręgu Tarnów ŚZŻAK, decyzją szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, 18 osób zostało odznaczonych Medalami Pro Patria.

  Czytaj więcej
 • KAŁUŻÓWKA 2017 – program uroczystości

  KAŁUŻÓWKA 2017 – program uroczystości

  Piątek, 25 Sierpień 2017

  Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę sierpnia, na polanie Kałużówka odbędą się uroczystości z okazji 73. rocznicy akcji „Burza” i bitwy stoczonej przez żołnierzy II Zgrupowania AK Obwodu Dębica pod dowództwem mjr. Adama Lazarowicza „Klamry”. Patronat honorowy nad uroczystościami objął Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

  Czytaj więcej
 • Pracownie Orange - ruszyła rekrutacja do 3 edycji programu

  Pracownie Orange - ruszyła rekrutacja do 3 edycji programu

  Czwartek, 24 Sierpień 2017

  10 sierpnia ruszył nabór do 3 edycji programu społecznego Pracownie Orange. Osoby reprezentujące miejscowości do 40 tys. mieszkańców w całej Polsce mają unikalną szansę stworzyć multimedialne świetlice z nowoczesnym sprzętem. W całej Polsce powstanie 25 takich pracowni multimedialnych. Zgłoszenia do programu będą przyjmowane do 8 września.

  Czytaj więcej