Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Kampania „Ciąża bez alkoholu”

  Kampania „Ciąża bez alkoholu”

  Poniedziałek, 09 Wrzesień 2019

  Już od 20 lat corocznie obchodzony jest Światowy Dzień FAS przypadający na 9 września. Jest to święto, które ma na celu uświadomienie przyszłym matkom skutków picia alkoholu w czasie ciąży, jego wpływu na rozwój płodu, a w przyszłości – na możliwy, nieprawidłowy rozwój dziecka. Dzień ten ma również na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na występowanie problemu w skali światowej. Zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w bieżącym roku Gmina Miasta Dębica postanowiła włączyć się do ogólnopolskiej kampanii „Ciąża bez alkoholu”, rozpoczynając ją właśnie w Światowym Dniu FAS.

  Czytaj więcej
 • Plecaki dla pierwszoklasistów w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”

  Plecaki dla pierwszoklasistów w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”

  Piątek, 06 Wrzesień 2019

  Wrzesień to czas powrotów do szkoły po wakacyjnej przerwie. Dla najmłodszych, którzy jej progi przekroczą po raz pierwszy, Miasto Dębica regularnie organizuje akcję „Bezpieczna droga do szkoły".

  Czytaj więcej
 • Stypendia Burmistrza Miasta Dębica za rok szkolny 2018/19 wręczone

  Stypendia Burmistrza Miasta Dębica za rok szkolny 2018/19 wręczone

  Piątek, 06 Wrzesień 2019

  W dniu dzisiejszym (tj. 6 września br.) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Burmistrza za rok szk. 2018/19 w ramach Szkolnego Programu Stypendialnego Miasta Dębicy dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

  Czytaj więcej
 • XVI sesja Rady Miejskiej w Dębicy

  XVI sesja Rady Miejskiej w Dębicy

  Piątek, 06 Wrzesień 2019

  17 września 2019 r. o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy, ul. Ratuszowa 2 odbędzie się XVI sesja Rady Miejskiej w Dębicy

  Czytaj więcej
 • Koncert: „Z batutą i humorem”

  Koncert: „Z batutą i humorem”

  Piątek, 06 Wrzesień 2019

  Maciej Niesiołowski zaprasza na koncert „Z batutą i humorem”, który zabierze Państwa w niezwykłą, muzyczną podróż z muzyką całego świata. Wystąpi Jurajska Orkiestra Kameralna oraz soliści: Anita Maszczyk i Michał Musioł. Gościnnie zaśpiewają Paweł Adamek i Leopold Stawarz.

  Czytaj więcej
 • Spektakl: „Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium”

  Spektakl: „Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium”

  Piątek, 06 Wrzesień 2019

  Spektakle Teatru Nowego w Zabrzu gościliśmy w Dębicy niejednokrotnie, tym razem na deskach Domu Kultury „Mors” zobaczymy sztukę „Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium”, w reżyserii Piotra Ratajczaka. Po spektaklu, któremu towarzyszyć będą warsztaty, odbędzie się spotkanie z twórcami oraz gościem specjalnym - dziennikarzem sportowym Mateuszem Borkiem.

  Czytaj więcej