Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Historia dębickiej straży w muzeum

  Historia dębickiej straży w muzeum

  Poniedziałek, 12 Listopad 2007

  W Muzeum Regionalnym, od piątku, można oglądać wystawę „Bogu na chwałę ludziom na ratunek… z historii dębickiej straży pożarnej”. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, ochotniczych straży z powiatu dębickiego a także zbiorów prywatnych.

  Czytaj więcej
 • Martwa natura w galerii

  Martwa natura w galerii

  Poniedziałek, 12 Listopad 2007

  W Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury od piątku można oglądać wystawę pokonkursową "Triennale z Martwą Naturą - Sieradz 2006". Ekspozycja składa się z 54 prac autorów z Polski, wykonanych różną techniką i w różnej konwencji.

  Czytaj więcej
 • Koncert Marka Majewskiego

  Koncert Marka Majewskiego

  Poniedziałek, 12 Listopad 2007

  W Domu Gościnnym „Wiluszówka” odbył się w piątek koncert Marka Majewskiego, znanego satyryka i żeglarza. To dzięki żeglarskim zamiłowaniom grupy dębiczan, w tym Anny Leskiej, artysta wystąpił w naszym mieście.

  Czytaj więcej
 • Uroczystości z okazji 89 rocznicy odzyskania niepodległości

  Uroczystości z okazji 89 rocznicy odzyskania niepodległości

  Poniedziałek, 12 Listopad 2007

  Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu grupy Feniks rozpoczął w Rynku oficjalne obchody Święta Niepodległości w Dębicy. Uroczystość była także okazją do wręczenia medali „Zasłużony dla miasta” sześciu mieszkańcom, którzy swoimi działaniami przyczynili się do rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Lepsza praca dla kobiet

  Lepsza praca dla kobiet

  Poniedziałek, 12 Listopad 2007

  W Dębicy ruszył projekt dla pracodawców i pracowników podkarpackich przedsiębiorstw na rzecz zwiększenia równouprawnienia kobiet na polu zawodowym „Podkarpacki pracodawca równych szans”. Liderem projektu jest Centrum Rozwoju Społeczno – Ekonomicznego a partnerują mu Dębicki i Podkarpacki Klub Biznesu.

  Czytaj więcej
 • TBS szansą na problemy mieszkaniowe

  TBS szansą na problemy mieszkaniowe

  Piątek, 09 Listopad 2007

  Przedstawiciele dębickiego samorządu odwiedzili 7 listopada br. pobliskie Ropczyce, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem bloków Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Mieszkania z TBS-ów przeznaczone są dla osób o przeciętnych ale stabilnych dochodach.

  Czytaj więcej