Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • W parku miejskim czuć już wiosnę

  W parku miejskim czuć już wiosnę

  Środa, 15 Kwiecień 2020

  W związku z pandemią koronawirusa nie wiadomo jeszcze kiedy bez przeszkód będzie można pójść na spacer do parku czy lasu. Wiemy natomiast, że miejska przestrzeń do spacerów i rekreacji w Parku Skarbka-Borowskiego będzie gotowa początkiem przyszłego roku. Prace rewitalizacyjne idą pełną parą.

  Czytaj więcej
 • Złóż wniosek do programu usuwania wyrobów zawierających azbest

  Złóż wniosek do programu usuwania wyrobów zawierających azbest

  Środa, 15 Kwiecień 2020

  Wydział Ochrony Środowiska, Urzędu Miejskiego w Dębicy informuje, iż Gmina Miasta Dębica zamierza przystąpić do „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

  Czytaj więcej
 • Nośmy maseczki!

  Nośmy maseczki!

  Wtorek, 14 Kwiecień 2020

  Do apelu o powszechne noszenie maseczek w miejscach publicznych dołącza się król Kazimierz Wielki i Świętosław Gryfita. Na pomnikach przy ratuszu zasłonięte zostały twarze historycznych założycieli Dębicy. To element akcji zachęcającej mieszkańców do zasłaniania twarzy w dobie pandemii koronawirusa.

  Czytaj więcej
 • Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

  Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

  Niedziela, 12 Kwiecień 2020 Czytaj więcej
 • Miasto kupiło 111 laptopów do zdalnej nauki

  Miasto kupiło 111 laptopów do zdalnej nauki

  Piątek, 10 Kwiecień 2020

  Do Miejskiego Zarządu Oświaty trafiło od dostawcy 111 laptopów do prowadzenia zdalnej nauki. Komputery tuż po świętach dotrą do szkół, a dyrektorzy przekażą je najbardziej potrzebującym uczniom. Dzięki zakupowi nauka w czasie pandemii koronawirusa będzie mogła być prowadzona bez przeszkód we wszystkich miejskich placówkach.

  Czytaj więcej
 • 10. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

  10. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

  Piątek, 10 Kwiecień 2020

  10 lat temu, w sobotę 10 kwietnia 2010 r., doszło do tragicznej katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, na pokładzie którego znajdowali się uczestnicy oficjalnych uroczystości upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej. W 10. rocznicę tragicznych wydarzeń, 3 kwietnia br. burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk oraz zastępca burmistrza Maciej Małozięć złożyli wiązankę kwiatów oraz znicze na dębickim Memoriale Smoleńskim.

  Czytaj więcej