Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Narodowe Czytanie "Wesela" Wyspiańskiego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

  Narodowe Czytanie "Wesela" Wyspiańskiego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

  Piątek, 22 Wrzesień 2017

  21 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie” podczas której kilkunastu zaproszonych gości odczytało wybrane fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie było także okazją do zaprezentowania pomieszczeń świeżo wyremontowanej biblioteki. Koszt inwestycji, która została zrealizowana w ramach projektu „Biblioteka – Poziom Wyżej”, a dzięki której biblioteka zyskała nie tylko nowy wygląd, ale została doposażona w sprzęt komputerowy, elektroniczny i nowe meble wyniósł 1,3 miliona złotych.

  Czytaj więcej
 • Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w październiku w Dębicy

  Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w październiku w Dębicy

  Środa, 20 Wrzesień 2017

  Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" w Dębicy zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w I Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych im. Zbigniewa Warchoła, który odbędzie się w dniach 24.10. 2017 do 26.10. 2017. Rekrutacja do udziału w festiwalu trwa do 30 września.

  Czytaj więcej
 • Światowy Dzień Sybiraka. 17 września pamiętajmy o losach Polaków na „nieludzkiej ziemi”

  Światowy Dzień Sybiraka. 17 września pamiętajmy o losach Polaków na „nieludzkiej ziemi”

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  Światowy Dzień Sybiraka przypada w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę która miała miejsce 17 września 1939 r. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

  Czytaj więcej
 • Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

  Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, Parafia pw. Św. Jadwigi oraz Miasto Dębica serdecznie zapraszają na obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, które odbędą się 24 września.

  Czytaj więcej
 • "Ocalmy od zapomnienia" - wystawa w domu parafialnym przy ul. Orlej

  "Ocalmy od zapomnienia" - wystawa w domu parafialnym przy ul. Orlej

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  17 września w domu parafialnym przy kościele pw. Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie odbył się wernisaż wystawy “Ocalmy od zapomnienia” poświęconej patronom dębickich ulic, bohaterom Ziemi Dębickiej, żołnierzom AK. Wystawa otwarta została dokładnie w 78 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

  Czytaj więcej
 • Spektakl: „Dwie połówki pomarańczy”

  Spektakl: „Dwie połówki pomarańczy”

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  4 grudnia zapraszamy do Domu Kultury i Kina „Kosmos” na spektakl „Dwie połówki pomarańczy” Igi Kownackiej, w reżyserii Marii Ciunelis. Przedstawienie przeznaczone jest wyłącznie dla widzów dorosłych, którym twórcy gwarantują dwie godziny śmiechu i dobrej zabawy.

  Czytaj więcej