Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Bieg Niepodległości – trasa

Piątek, 09 Listopad 2018

Plakat_bieg niepodległości_1 (1) (copy)

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości Polski: Miasto Dębica, Katolickie Centrum Edukacji Kana w Dębicy, Klub Biegacza „Maratończyk” Dębica oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” zapraszają do udziału w BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI. Celem wydarzenia będzie uczczenie Narodowego Święta Niepodległości, upowszechniania biegania oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach Rodzinnego Święta Niepodległości, na czterech dystansach w trzech kategoriach wiekowych. W programie wydarzenia zaplanowano także „II Lekcję śpiewu patriotycznego - Wyśpiewajmy razem historię”.

Bieg zostanie zorganizowany na czterech dystansach:
a) 959 m – dystans dla dzieci ze szkoły podstawowej – kl. IV – VI;
b) 1918 m – dystans dla dzieci ze szkół podstawowych kl. VII-VIII oraz 3 klasy gimnazjum;
c) dystans 5000 m – kategoria otwarta;
d) dystans 10 000 m – kategoria otwarta.

TRASA NA 10 KM – OZNACZONA ZIELONYMI STRZAŁKAMI

START: Brama Ogrodu Sióstr Służebniczek Dębickich ul. Chopina1, ul. Raczyńskich, ul. Łysogórska, ul. Krakowska chodnik – przekroczenie jezdni w kierunku ul. Gancarskiej, al. Włodzimierza Skarbka-Borowskiego (Park Skarbka-Borowskiego) , następnie kierujemy się w stronę alei prowadzącej do tzw. „dużej piaskownicy” przy Pumtrack’u, a następnie bieg w kierunku alei prowadzącej do ul. Ignacego Lisa, skręt lewo w kierunku restauracji Stomilanka, a następnie przekraczamy jezdnię i skręcamy w lewo ul. 1 Maja (po chodniku), skręcamy w prawo w kierunku Firmy Oponiarskiej Dębica i bieg odbywa się wzdłuż płotu do ul. Kwiatkowskiego 4 (bieg chodnikiem) w kierunku Ronda przy ul. Karkowskiej, ul. Krakowska (chodnikiem bieg) , a następnie skręcamy w lewo w ul. 1 Maja (bieg chodnikiem), a następnie przekraczamy jezdnię w kierunku ul. Staszica, ul. Staszica (bieg chodnikiem), skręt w prawo w ul. Kraszewskiego, skręt w prawo za Sklepem „Biedronka” ul. Parkowa, al. Włodzimierza Skarbka-Borowskiego (Park Skarbka-Borowskiego) – UWAGA: biegniemy pętle, następnie ponawiamy bieg : kierujemy się w stronę alei prowadzącej do twz. „dużej piaskownicy” przy Pumtrack’u, a następnie bieg w kierunku alei prowadzącej do ul. Ignacego Lisa, skręt lewo w kierunku restauracji Stomilanka, a następnie przekraczamy jezdnię i skręcamy w lewo ul. 1 Maja (po chodniku), skręcamy w prawo w kierunku Firmy Oponiarskiej Dębica i bieg odbywa się wzdłuż płotu do ul. Kwiatkowskiego 4 (bieg chodnikiem) w kierunku Ronda przy ul. Karkowskiej, ul. Krakowska (chodnikiem bieg) , a następnie skręcamy w lewo w ul. 1 Maja (bieg chodnikiem), a następnie przekraczamy jezdnię w kierunku ul. Staszica, ul. Staszica (bieg chodnikiem), skręt w prawo w ul. Kraszewskiego, skręt w prawo za Sklepem „Biedronka” ul. Parkowa, al. Włodzimierza Skarbka-Borowskiego (Park Skarbka-Borowskiego), skręt w lewo w ul. Gancarską, ul. Krakowska (chodnik), ul. Łysogórska, ul. Raczyńskich, ul. Chopina 1 - META

 

TRASA NA 5 KM – OZNACZONA CZERWONYMI STRZAŁKAMI

START: Brama Ogrodu Sióstr Służebniczek Dębickich ul. Chopina1, ul. Raczyńskich, ul. Łysogórska, ul. Krakowska chodnik – przekroczenie jezdni w kierunku ul. Gancarskiej, al. Włodzimierza Skarbka-Borowskiego (Park Skarbka-Borowskiego) , następnie kierujemy się w stronę alei prowadzącej do twz. „dużej piaskownicy” przy Pumtrack’u, a następnie bieg w kierunku alei prowadzącej do ul. Ignacego Lisa, skręt lewo w kierunku restauracji Stomilanka, a następnie przekraczamy jezdnię i skręcamy w lewo ul. 1 Maja (po chodniku), skręcamy w prawo w kierunku Firmy Oponiarskiej Dębica i bieg odbywa się wzdłuż płotu do ul. Kwiatkowskiego 4 (bieg chodnikiem) w kierunku Ronda przy ul. Karkowskiej, ul. Krakowska (chodnikiem bieg) , a następnie skręcamy w lewo w ul. 1 Maja (bieg chodnikiem), a następnie przekraczamy jezdnię w kierunku ul. Staszica, ul. Staszica (bieg chodnikiem), skręt w prawo w ul. Kraszewskiego, skręt w prawo za Sklepem „Biedronka” ul. Parkowa, al. Włodzimierza Skarbka-Borowskiego (Park Skarbka-Borowskiego) skręt w lewo w ul. Gancarską, ul. Krakowska (chodnik), ul. Łysogórska, ul. Raczyńskich, ul. Chopina 1 - META
 

BIEG DLA DZIECI:

959 m – dystans dla dzieci ze szkoły podstawowej – kl. IV – VI;
START: Brama Ogrodu Sióstr Służebniczek Dębickich ul. Chopina1, ul. Raczyńskich, ul. Łysogórska, nawrót, ul. Łysogórska, ul. Raczyńskich, ul.Chopina META

1918 m – dystans dla dzieci ze szkoły podstawowej – kl. IV – VI;
START: Brama Ogrodu Sióstr Służebniczek Dębickich ul. Chopina1, ul. Raczyńskich, ul. Łysogórska, nawrót ul. Łysogórska, ul. Raczyńskich, nawrót ul. Raczyńskich, ul. Łysogórska, nawrót ul. Łysogórska, ul. Raczyńskich, ul.Chopina META


Biuro zawodów będzie się znajdowało na ogrodzie Sióstr Służebniczek Dębickich (Dębica, ul. Krakowska 15) – wejście od ul. Chopina. Biuro będzie czynne od godziny 12:00.


Weryfikacja do biegu (w kategorii otwartej) odbędzie się na podstawie okazania dowodu osobistego w dniu zawodów w biurze zawodów w godz. 12:00 do 13:50.

Weryfikacja do biegu w kategoriach dla dzieci i młodzieży odbędzie się na podstawie ważnej legitymacji szkolnej w dniu zawodów w biurze zawodów w godz. 12:00 do 13:40.

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją w dniu 11 listopada Biegu Niepodległości mogą pojawić się utrudnienia w ruchu na odcinku ulic: ul. Chopina1, ul. Raczyńskich, ul. Łysogórska, ul. Krakowska ul. Gancarska, al. Włodzimierza Skarbka-Borowskiego ul. Ignacego Lisa, ul. 1 Maja ul. Kwiatkowskiego ul. Staszica, ul. Kraszewskiego, ul. Parkowa, które będą czasowo zamknięte.

Utrudnienia potrwają w godzinach 13:30-15:00. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość. Jednocześnie informujemy, że wyjazd z posesji znajdujących się na trasie biegu będzie w tych godzinach niemożliwy. Wszystkich gości oraz mieszkańców Dębicy zapraszamy do wspierania zawodników i do gorącego kibicowania. O bezpieczeństwo zawodników i gości będzie dbać Policja, 33 Batalion Dębicki, Straż Miejska, ZHP oraz Związek Strzelecki „Strzelec”.

Przepraszamy za utrudnienia
 

Regulamin

Oświadczenie dla dzieci

Trasa dla dzieci

Trasa dla dorosłych

Archiwum newsów