Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Wielkie święto siatkówki w Dębicy

Piątek, 29 Marzec 2019

Mistrzostwa Polski Juniorów w Siatkówce 2019 - plakat
Fb_post_pion_640x960

Po raz pierwszy w historii Dębica została wybrana gospodarzem Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej - najbardziej prestiżowej imprezy siatkarskiej w Polsce w rozgrywkach młodzieżowych. W terminie od 10 do 14 kwietnia w hali sportowej Domu Sportu rozegranych zostanie 18 spotkań, które wyłonią nowego Mistrza Polski.

Po turniejach wojewódzkich, ćwierćfinałowych i półfinałowych do walki o złoto zakwalifikowały się drużyny  AZS 2020 Częstochowa, EKS Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, AZS UWM Olsztyn, UMKS MOS Wola Warszawa, KS METRO Warszawa, AKS V LO Rzeszów, TREFL Gdańsk.

Finały Mistrzostw Polski Juniorów w 2018 roku rozgrywane były w Kętrzynie, gdzie najlepszą okazała się Skra Bełchatów, która w finale pokonała Metro Warszawa. W tym roku rywalizacja zapowiada się równie ciekawie, ponieważ wszystkie zespoły dysponują mocnymi składami i zawodnikami, którzy w większości za sobą mają debiuty w seniorskich rozgrywkach. Dodatkową mobilizacją dla młodych siatkarzy będzie obecność na trybunach trenerów kadry narodowej oraz wysłanników najlepszych klubów Europy, poszukujących młodych talentów do swoich zespołów.

Również w tegorocznym składzie finałowym znalazło się miejsce dla AKS V LO Rzeszów, jedynego reprezentanta województwa podkarpackiego. Młodzieżowa drużyna Resovii Rzeszów w zeszłym roku zajęła III miejsce. W tym roku przy licznym dopingu kibiców ze stolicy Podkarpacia, być może pokusi się o najwyższy stopień podium.

Mecze od środy do soboty odbywać się będą w godzinach 10.00, 12.30, 16.00, 18.30. Natomiast w niedzielę 14.04 o godzinie 10.00 odbędzie się mecz o brąz, a wielki finał zaplanowano na godzinę 12.30.

,,Już niedługo na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji osiem najlepszych juniorskich drużyn w kraju rozpocznie rywalizację o tytuł Mistrza Polski. Mogę zapewnić, że mecze rozgrywane w Dębicy będą na najwyższym poziomie! Na kibiców czeka wielkie sportowe widowisko. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników siatkówki do Dębicy, aby zagrzewać młodych zawodników do walki” powiedział Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica.

Organizatorami turnieju finałowego są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Siatkowej, Miasto Dębica, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy. Sponsorem głównym jest ORLEN S.A.

Transmisja online dostępna będzie na imprezylive.pl oraz debica.tv

Archiwum newsów