Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy

Poniedziałek, 25 Listopad 2019

Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy
Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Dsc06477 (copy) Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy Za nami II Rodzinny Piknik Naukowy

W sobotę 23 listopada br. dorośli, młodzież i dzieci – kilkaset osób wzięło udział w II Rodzinnym Pikniku Naukowym „Potęga umysłu – Radość i zabawa”, aby oglądać pokazy naukowe, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i odkrywać tajemnice świata.

Wydarzenia podobnie jak w ubiegłym roku cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań mógł znaleźć tu coś dla siebie. Prezentowane były pokazy z wielu dziedzin wiedzy, począwszy od matematyki oraz widowiskowych z chemii i fizyki. Podział na stoiska  tematyczne umożliwiał szybkie znalezienie interesującego tematu. W budynku II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy można było zobaczyć ponad 20 fantastycznych pokazów i prezentacji przybliżających zagadnienia naukowe w ciekawy i interaktywny sposób. Główną atrakcją zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” i  II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy pikniku była  wystawa Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Pokazy, doświadczenia i eksperymenty przekonywały uczestników, że nauka nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie jest niezwykła, pasjonująca i ciekawa, o czym przekonali się zwiedzający. Rodzinny Piknik Naukowy angażuje również lokalnych partnerów, którzy wspólnie z organizatorami przygotowują atrakcje i prezentacje.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.

Organizatorami II Rodzinnego Pikniku Naukowego „Potęga umysłu – Radość i zabawa” było  Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” i  II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy.

 
Organizatorzy zapraszają na kolejny Piknik Naukowy już za rok!

Archiwum newsów