Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Poniedziałek, 20 Październik 2014

  15 października w Zespole Szkół nr 1 w Dębicy odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości w której uczestniczyło kilkudziesięciu nauczycieli z wszystkich miejskich dębickich placówek oświatowych wzięli udział burmistrz Paweł Wolicki, zastępca burmistrza Jerzy Gągała, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Leski, poseł Jan Warzecha, dyrektor Alina Pieniążek Kuratorium Oświaty oraz przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Tadeusz Łoś-Kamiński.

  Czytaj więcej
 • Happening dla Gabrysi

  Happening dla Gabrysi

  Poniedziałek, 20 Październik 2014

  W niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 w kościele Ducha Świętego w Dębicy odbył się happening zachęcający mieszkańców miasta do wzięcia udziału w akcji poszukiwania dawcy szpiku kostnego dla 9 – letniej Gabrysi. Specjalne kazanie o niej wygłosił ks. Mariusz Ogorzelec przebrany za … biedronkę.

  Czytaj więcej
 • Cała Polska uczy ratować

  Cała Polska uczy ratować

  Poniedziałek, 20 Październik 2014

  16 października obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zorganizowała akcję „Cała Polska uczy ratować”, która polega na rozpowszechnianiu i popularyzowaniu wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. W całej Polsce odbyło się bicie rekordu w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) na przeznaczonych do nauki fantomach.

  Czytaj więcej
 • Marsz dla Życia i Rodziny w Dębicy

  Marsz dla Życia i Rodziny w Dębicy

  Piątek, 10 Październik 2014

  Kilka tysięcy osób wzięło udział w VI Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się 12 października w Dębicy. Marsz był połączony z XIV Dniem Papieskim, któremu w tym roku towarzyszyło hasło „Świętymi bądźcie”. Patronat nad marszem objęli ks. biskup Andrzej Jeż, burmistrz Dębicy Paweł Wolicki oraz marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl

  Czytaj więcej
 • I Ogólnopolski Zjazd Jadwig w Dębicy

  I Ogólnopolski Zjazd Jadwig w Dębicy

  Wtorek, 07 Październik 2014

  Wszystkich serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolski Zjazd Jadwig już w najbliższą sobotę 11 października na dębickim Rynku. Wydarzenie organizowane jest w ramach odbywających się cyklicznie Jarmarków Dębickich oraz „Dembickiej Giełdy Staroci” w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Warsztaty decoupage dla seniorów

  Warsztaty decoupage dla seniorów

  Czwartek, 02 Październik 2014

  32 seniorów z Dębicy rozpoczęło zajęcia z artystycznego zdobienia przedmiotów techniką decoupage w ramach programu ,,Aktywny Senior III”. Zajęcia finansowane są przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, a realizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy.

  Czytaj więcej