Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Uroczystości patriotyczno – religijne na Górze Śmierci

  Uroczystości patriotyczno – religijne na Górze Śmierci

  Czwartek, 30 Kwiecień 2015

  29 kwietnia br. na Górze Śmierci w Pustkowie odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne upamiętniające tysiące więźniów różnych narodowości przetrzymywanych i represjonowanych w Obozie Pracy Przymusowej w Pustkowie. W uroczystości, oddającej hołd ofiarom obozu w 71 rocznicę jego wyzwolenia uczestniczyli ocaleni więźniowie, młodzież, mieszkańcy Pustkowa oraz przedstawiciele miejskich, gminnych i powiatowych władz samorządowych.

  Czytaj więcej
 • Pisuar jako dzieło sztuki?

  Pisuar jako dzieło sztuki?

  Czwartek, 30 Kwiecień 2015

  Bohaterem kolejnego wykładu z cyklu o sztuce nowoczesnej był Marcel Duchamp, artysta francuski żyjący w latach 1887 - 1968. Jego sylwetkę i twórczość zaprezentował w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy dr Tomasz Kisiel, historyk sztuki i pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  Czytaj więcej
 • Dziecięcy Festiwal Słowa i XXV Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski - 30 kwietnia w DK "Śnieżka"

  Dziecięcy Festiwal Słowa i XXV Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski - 30 kwietnia w DK "Śnieżka"

  Środa, 29 Kwiecień 2015

  W czwartek 30 kwietnia w Domu Kultury „Śnieżka” o godz. 10.00 rozpoczną się eliminacje regionalne do XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego i Dziecięcego Festiwalu Słowa. Zapraszamy !

  Czytaj więcej
 • Finał Miejski Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka

  Finał Miejski Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka

  Wtorek, 28 Kwiecień 2015

  W czwartek 23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy odbył się Finał Miejski Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka, w którym udział wzięło siedem reprezentacji szkół podstawowych z terenu naszego miasta.

  Czytaj więcej
 • Muzyczne retrospekcje

  Muzyczne retrospekcje

  Wtorek, 28 Kwiecień 2015

  W muzyczną podróż w czasie zabrali dębicką publiczność twórcy widowiska „Klenczon – Poemat rockowy”, opowiadającego historię Krzysztofa Klenczona, kompozytora, wokalisty i gitarzysty, lidera Czerwonych Gitar. Koncert odbył się 25 kwietnia br. w Domu Kultury „Kosmos” i przyciągnął wielu fanów ponadczasowej twórczości zmarłego muzyka.

  Czytaj więcej
 • Agnieszka będzie reprezentować Podkarpacie w Słupsku

  Agnieszka będzie reprezentować Podkarpacie w Słupsku

  Poniedziałek, 27 Kwiecień 2015

  24 kwietnia br. Agnieszka Górska, reprezentująca MOK w Dębicy, zwyciężyła w wojewódzkich eliminacjach 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, odbywających się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Tym samym została nominowana do reprezentowania województwa podkarpackiego w spotkaniach finałowych w Słupsku, które odbędą się w dniach 4-6 czerwca.

  Czytaj więcej