Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Poniedziałek, 16 Luty 2015

  W marcu br. minie kolejna rocznica stracenia w piwnicach więzienia UB na warszawskim Mokotowie siedmiu czołowych przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, którzy w czasie niemieckiej okupacji przewodzili strukturom Służby Zwycięstwu Polski – Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej na Rzeszowszczyźnie, w tym w powiecie dębickim.

  Czytaj więcej
 • Aleksandra Ożóg zwyciężyła w Rzeszowie

  Aleksandra Ożóg zwyciężyła w Rzeszowie

  Poniedziałek, 16 Luty 2015

  Aleksandra Ożóg, utalentowana dębicka wokalistka zdobywająca najwyższe laury na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach sięgnęła po kolejny. Tym razem zajęła pierwsze miejsce na V Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej – „Piosenka w meloniku” - Rzeszów 2015.

  Czytaj więcej
 • Braterski biwak 7 Szczepu Drużyn Dębickich

  Braterski biwak 7 Szczepu Drużyn Dębickich

  Poniedziałek, 16 Luty 2015

  W dniach 13-15 lutego w Zespole Szkół w Brzeźnicy biwakowało 40 harcerek i harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego. Harcerze przez trzy dni uczestniczyli w różnorodnych zajęciach programowych związanych ze zbliżającym się Dniem Myśli Braterskiej - świętem wszystkich skautów i harcerzy na świecie.

  Czytaj więcej
 • Świetlicowe Potyczki 2015 - Fotoreportaż

  Świetlicowe Potyczki 2015 - Fotoreportaż

  Czwartek, 12 Luty 2015

  12 lutego w Domu Kultury "Mors" odbyła się V edycja "Świetlicowych Potyczek". Organizatorami imprezy był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Gwiazdą tegorocznej edycji był Mateusz Mijal. W programie imprezy znalazły się występy taneczne, pokaz mody, makijażu i występy wokalne.Nagrody uczestnikom Potyczek wręczyli burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Kędzior. Więcej informacji na temat przebiegu imprezy wkrótce.

  Czytaj więcej
 • Zajęcia taneczne w DK "Kosmos"

  Zajęcia taneczne w DK "Kosmos"

  Środa, 11 Luty 2015

  Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia taneczne z elementami tańca towarzyskiego, street, jazzowego, współczesnego, modern. Nowością będą grupy Showgirls dla tancerek w wieku 16-19 oraz 20 i więcej lat. Zajęcia ruszają tuż po feriach zimowych i odbywać się będą w Domu Kultury „Kosmos”, przy ul. Lisa 3.Zapisy od 10-27 lutego w DK Mors, tel: 14 680 93 62, 507 190 187, e-mail: instruktorzymors@wp.pl.

  Czytaj więcej
 • Wieczorek Poetycki w DK "Kosmos"

  Wieczorek Poetycki w DK "Kosmos"

  Środa, 11 Luty 2015

  4 lutego br. w Domu Kultury „Kosmos” spotkali się miłośnicy poezji. Pierwszy Wieczorek poetycki poprowadziła Katarzyna Pietryszko, inicjatorka spotkania.

  Czytaj więcej