Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 12 w Dębicy

  Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 12 w Dębicy

  Poniedziałek, 03 Listopad 2014

  30 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy obchodziła Dzień Patrona swojej placówki - Święto Armii Krajowej.

  Czytaj więcej
 • Koncert charytatywny dla Gabrysi

  Koncert charytatywny dla Gabrysi

  Wtorek, 28 Październik 2014

  W ubiegłą niedzielę, tj. 26.10 br. w DK „Mors” odbył się Koncert Charytatywny połączony z akcją pobierania krwi w celu odnalezienia dawcy szpiku dla Gabrysi chorej na białaczkę i innych podopiecznych Fundacji DKMS Polska.

  Czytaj więcej
 • Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada - program

  Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada - program

  Wtorek, 28 Październik 2014

  Burmistrz Miasta i Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada.

  Czytaj więcej
 • 1287 ludzi wielkiego serca – Wszystko dla Gabrysi

  1287 ludzi wielkiego serca – Wszystko dla Gabrysi

  Wtorek, 28 Październik 2014

  1099 osób w Dębicy i 188 osób w Pilźnie zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego podczas przeprowadzonej 25 i 26 października akcji poszukiwania bliźniaka genetycznego dla 9-letniej Gabrysi chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dębiczanie tłumnie odpowiedzieli na apel taty Gabrysi o rejestrację w bazie dawców szpiku. Tego dnia długo nie zapomną wszyscy, którzy w niedzielę przyszli do Domu Kultury Mors.

  Czytaj więcej
 • Harcerska akcja „Znicz”

  Harcerska akcja „Znicz”

  Poniedziałek, 27 Październik 2014

  Już po raz drugi harcerze z Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika z Dębicy zorganizują stoiska w ramach harcerskiej akcji „Znicz”. Akcja ta polega na sprzedaży zniczy przy okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. W ubiegłym roku harcerze i instruktorzy zorganizowali jedno stoisko przy cmentarzu na ulicy Wielopolskiej, co spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony osób odwiedzających groby najbliższych. W tym roku instruktorzy 48 Szczepu postanowili ponownie zorganizować akcję, tym razem z dwoma stoiskami.

  Czytaj więcej
 • Święta Jadwiga Śląska – Patronką Miasta Dębicy

  Święta Jadwiga Śląska – Patronką Miasta Dębicy

  Piątek, 24 Październik 2014

  21 października w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie wyników IV Międzyszkolnego Konkursu „ Święta Jadwiga Śląska – Patronką Miasta Dębica”. Konkurs, którego organizatorkami były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 10 Agnieszka Skała i Barbara Krauze odbył się w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i plastyczno- literackiej. Nagrody laureatom konkursu wręczyli: burmistrz Paweł Wolicki, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław leski, dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior i dyrektor MOK Elżbieta Kęsik.

  Czytaj więcej