Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Twoje zdrowie jest potrzebne Tobie i Twoim bliskim

  Twoje zdrowie jest potrzebne Tobie i Twoim bliskim

  Czwartek, 23 Październik 2014

  17 października w Urzędzie Miejskim w Dębicy w związku z obchodami „Breast Health Day” odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Europa Donna Dębica konferencja pt. „Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim”.

  Czytaj więcej
 • Dzień Patronki Miasta Dębicy

  Czwartek, 23 Październik 2014

  Mszą św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. Świętej Jadwigi w Dębicy rozpoczęły się tegoroczne miejskie obchody Dnia Patronki miasta Dębicy . Świętej Jadwigi Śląskiej. Po mszy św. miał miejsce uroczysty przemarsz władz miasta i mieszkańców Dębicy pod figurę Św. Jadwigi obok Urzędu Miejskiego.

  Czytaj więcej
 • Rozwój kreatywności – warsztaty florystyczne dla seniorów

  Rozwój kreatywności – warsztaty florystyczne dla seniorów

  Środa, 22 Październik 2014

  Seniorzy z fili Nr 1 Domu Dziennego Pobytu - „Domu Seniora” w ramach programu ,,Aktywny Klub Seniora” od kilku tygodni uczestniczą w warsztatach florystycznych. Program dofinansowany jest z budżetu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, natomiast jego realizacją zajmuje się Stowarzyszenie „Ad Astram” wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Koncert dla Tadzia

  Koncert dla Tadzia

  Wtorek, 21 Październik 2014

  28 października w Domu Kultury „Kosmos” odbędzie się kolejny wieczór poświęcony pamięci Tadeusza Gardziela. Wystąpi zespół Tango Bridge, grający muzykę argentyńską oraz młodzieżowa grupa The Flowers. Zaprezentowane zostaną także projekty realizowane prze Fundację. Koncert rozpocznie się o godz.18, wstęp wolny.

  Czytaj więcej
 • Pomóżmy Gabrysi

  Pomóżmy Gabrysi

  Poniedziałek, 20 Październik 2014

  W Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyła się konferencja prasowa Fundacji DKMS dotycząca zaplanowanej na 26 października w Dębicy akcji poszukiwania dawcy szpiku kostnego dla 9-letniej Gabrysi chorej na białaczkę limfoblastyczną. W sobotę 25 października Dzień Dawcy Szpiku Kostnego odbędzie się w Pilźnie, natomiast w niedzielę 26 października akcja poszukiwania dawcy szpiku dla Gabrysi odbędzie się w godzinach 11.00-17.00 w DK Mors w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Poniedziałek, 20 Październik 2014

  15 października w Zespole Szkół nr 1 w Dębicy odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości w której uczestniczyło kilkudziesięciu nauczycieli z wszystkich miejskich dębickich placówek oświatowych wzięli udział burmistrz Paweł Wolicki, zastępca burmistrza Jerzy Gągała, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Leski, poseł Jan Warzecha, dyrektor Alina Pieniążek Kuratorium Oświaty oraz przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Tadeusz Łoś-Kamiński.

  Czytaj więcej