Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Europa Miast szansą dla Dębicy

  Europa Miast szansą dla Dębicy

  Poniedziałek, 13 Sierpień 2007

  Dębica rozpoczyna realizację programu „Europa Miast”, polegającego na bezpośredniej współpracy społeczności 27 miast liczących około 50 tysięcy mieszkańców. W ramach programu mieszkańcy będą mogli skorzystać z taniej oferty turystycznej, poznać kulturę krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej, nawiązać współpracę handlową, zaprezentować swoje firmy w innych krajach. Program stworzy także ofertę edukacyjną oraz pozwoli na szerszą możliwość dofinansowania z funduszy europejskich.

  Czytaj więcej
 • Dębica ma boisko ze sztuczną trawą

  Dębica ma boisko ze sztuczną trawą

  Sobota, 11 Sierpień 2007

  Młodzież rozgrywa już pierwsze mecze na sztucznym boisku, które powstało przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piłsudskiego. Jest to trzecie w Podkarpaciu boisko ze sztuczną trawą, które zostało sfinansowane z budżetu Polskiego Związku Piłki Nożnej. W piątek inwestycję odebrali Krzysztof Krawczyk i Mariusz Trojan, zastępcy burmistrza Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Dębica na Chasydzkim Szlaku

  Dębica na Chasydzkim Szlaku

  Wtorek, 07 Sierpień 2007

  W ramach realizacji projektu Szlak Chasydzki, miasto odwiedziła 3 sierpnia br. grupa młodzieży z Izraela, wraz z przedstawicielami przedwojennej społeczności żydowskiej Dębicy. Goście modlili się przy grobach swoich bliskich na kirkucie, zwiedzili miasto oraz spotkali się z polską młodzieżą z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Jubileusz Sióstr Służebniczek

  Jubileusz Sióstr Służebniczek

  Wtorek, 07 Sierpień 2007

  W kościele Matki Bożej Anielskiej odbyły się 2 sierpnia br. uroczystości 125 rocznicy przybycia do Dębicy Sióstr Służebniczek Bogurodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez dębickich proboszczów. Po mszy odbył się program artystyczny w wykonaniu młodzieży oraz otwarto wystawę poświęconą historii zakonu w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Maraton Marsylia - Dębica na rowerach

  Maraton Marsylia - Dębica na rowerach

  Wtorek, 07 Sierpień 2007

  Sześciu byłych kolarzy z Polski i Francji przejechało na rowerach w dziesięć dni trasę z Marsylii do Dębicy, czyli 2425 kilometrów. Średnia wieku kolarzy to 50 lat. To już druga taka wyprawa byłych sportowców.

  Czytaj więcej
 • Harcerze odnowili przyrzeczenie

  Harcerze odnowili przyrzeczenie

  Środa, 01 Sierpień 2007

  Harcerze Komendy Hufca ZHP w Dębicy spotkali się 1 sierpnia br., po godz. 4, na polanie Kałużówka i odnowili Przyrzeczenie Harcerskie. W ten sposób wszyscy harcerze na świecie uczcili setną rocznicę powołania ruchu skautowego przez Roberta Baden-Powella w Wielkiej Brytanii. W uroczystości na Kałużówce uczestniczył burmistrz Paweł Wolicki.

  Czytaj więcej