Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Rozstrzygnięto konkurs na logo obchodów 650 – lecia

  Piątek, 30 Listopad 2007

  Praca przedstawiająca liść dębu ułożony pionowo, tworzący drzewo z napisem „Dębica 650”, została uznana za najlepszą w konkursie na logo obchodów 650 – lecie praw miejskich. Autorem zwycięskiej pracy jest Łukasz Pas, młody dębicki artysta plastyk.

  Czytaj więcej
 • Droga uroczyście oddana

  Droga uroczyście oddana

  Czwartek, 29 Listopad 2007

  Władze miasta oddały do użytku drogę wraz z chodnikiem przy ul. Budzisz. Inwestycja, wraz z infrastrukturą kanalizacyjną kosztowała 2,5 miliona złotych.

  Czytaj więcej
 • Bezdomni mogą się schronić

  Bezdomni mogą się schronić

  Środa, 28 Listopad 2007

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje, że bezdomni mogą znaleźć miejsce na czas zimy w schroniskach w Dębicy, Rzeszowie, Tarnowie i Jarosławiu. W tym ostatnim mieście znajduje się schronisko dla kobiet, w pozostałych dla mężczyzn.

  Czytaj więcej
 • Konferencja promująca Dolinę Wisłoki

  Konferencja promująca Dolinę Wisłoki

  Środa, 28 Listopad 2007

  W Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyła się 27 listopada br. konferencja „Rozwój Doliny Wisłoki Poprzez Turystykę – prezentacja stanu aktualnego i wizje rozwoju”, zorganizowana przez Fundację Educare et Servire, prowadzącą Europejską Szkołę Nowych Technologii i Turystyki. Podczas konferencji burmistrz Paweł Wolicki zaprezentował program „Europa Miast”.

  Czytaj więcej
 • Dzień Pracownika Socjalnego

  Dzień Pracownika Socjalnego

  Środa, 28 Listopad 2007

  Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony 21 listopada jest świętem wszystkich pracowników pomocy społecznej. O jego randze świadczy fakt, iż w 1996 r. sformalizowano to święto wprowadzając do ustawy o pomocy społecznej zapis ustanawiający "21 listopada Dniem Pracownika Socjalnego”.

  Czytaj więcej
 • Pomogą bezdomnym

  Pomogą bezdomnym

  Środa, 28 Listopad 2007

  W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej 27 listopada 2007r. odbyło się spotkanie służb i instytucji mających kontakt z osobami bezdomnymi w okresie zimowy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Dębicy: Jan Warzecha Warzech, sekretarz miasta i Krzysztof Aacedański, zarządzanie kryzysowe, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, straży miejskiej, ZOZ, Domu dla bezdomnych mężczyzn, PKP, PCPR.

  Czytaj więcej