Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Dotacja dla Dębicy z projektu "Zdalna szkoła"

  Dotacja dla Dębicy z projektu "Zdalna szkoła"

  Poniedziałek, 20 Kwiecień 2020

  Gmina Miasto Dębica otrzyma 99 999,98 zł w ramach konkursu grantowego pn. "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego".

  Czytaj więcej
 • Od dzisiaj park i wały są otwarte

  Od dzisiaj park i wały są otwarte

  Poniedziałek, 20 Kwiecień 2020

  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 19 kwietnia br. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od poniedziałku 20 kwietnia nie obowiązuje zakaz wstępu do lasu i do parków. Dozwolone jest korzystanie z tych miejsc w celach rekreacyjnych, ale z zachowaniem odległości i przy zasłoniętej twarzy. Zamknięte pozostają natomiast ścieżki edukacyjne, miejsca biwakowe, parkingi i place zabaw.

  Czytaj więcej
 • Finalizuje się pierwszy etap przebudowy ul. Kwiatkowskiego

  Finalizuje się pierwszy etap przebudowy ul. Kwiatkowskiego

  Piątek, 17 Kwiecień 2020

  Dobiegają końca prace w pierwszym etapie przebudowy ulicy Kwiatkowskiego. Aktualnie zakończona została regulacja studzienek kanalizacyjnych, a w najbliższych dniach położona zostanie ostatnia ścieralna warstwa jezdni.

  Czytaj więcej
 • Wiosenna konserwacja potoków

  Wiosenna konserwacja potoków

  Piątek, 17 Kwiecień 2020

  Od kilku dni odbywają się wiosenne konserwacje potoków na terenie Dębicy. Obecnie trwają prace na potoku Kawęckim od ul. Chopina do Krakowskiej. Prace polegają na wykonaniu odmulenia dna potoku oraz punktowej naprawie skarp. Prace prowadzone są w taki sposób, aby nie doszło do całkowitej destrukcji zespołów makrobezkręgowców żyjących w osadach dennych, z poszanowaniem fauny i flory oraz ochroną przeciwpowodziową. Konserwację przeprowadzają pracownicy Zakładu Usług Miejskich. Łączna kwota zadania to ponad 160 tys. złotych.

  Czytaj więcej
 • Dębica otrzyma dotację na przebudowę ul. Ludowej i Paderewskiego

  Dębica otrzyma dotację na przebudowę ul. Ludowej i Paderewskiego

  Czwartek, 16 Kwiecień 2020

  15 kwietnia br. Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań objętych dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 r. Na liście podstawowej, zamieszczonej na stronie Wojewody Podkarpackiego, znalazła się przebudowa ul. Ludowej i ul. Paderewskiego.

  Czytaj więcej
 • Kolejna dotacja na przebudowę DK MORS

  Kolejna dotacja na przebudowę DK MORS

  Czwartek, 16 Kwiecień 2020

  Miasto Dębica otrzyma 325 000 zł ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Przebudowa pomieszczeń Domu Kultury MORS w Dębicy, etap II". Ministerstwo pozytywnie oceniło wniosek złożony w ramach programu „Infrastruktura domów kultury edycja 2020”.

  Czytaj więcej