Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Spotkanie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską

  Spotkanie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską

  Piątek, 10 Marzec 2017

  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy oraz Dyskusyjny Klub Książki działający przy Wypożyczalni dla dorosłych zaprasza na spotkanie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską. Spotkanie odbędzie się 28 marca (wtorek) 2017 roku o godz. 10.00 w budynku przy ul. Akademickiej 10. Wstęp wolny. Zapraszamy.

  Czytaj więcej
 • XIII Konkurs Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2017”

  XIII Konkurs Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2017”

  Piątek, 10 Marzec 2017

  W dniach od 7 do 9 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Ogrodowej 20 w Dębicy odbędzie się XIII Konkursu Modeli Redukcyjnych "Ogniwko 2017" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i starosty Powiatu Dębickiego którego organizatorem jest Szkolne Koło Historyczno - Modelarskie "OGNIWKO" działające przy ZSE w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Światowy Dzień Wody 2017 w Dębicy- 22 marca 2017 roku

  Światowy Dzień Wody 2017 w Dębicy- 22 marca 2017 roku

  Czwartek, 09 Marzec 2017

  Wodociągi Dębickie z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy oraz Szkołą Podstawową nr 11 w Dębicy pod patronatem Burmistrza Miasta Dębica po raz czwarty organizują obchody Światowego Dnia Wody.

  Czytaj więcej
 • "Młodzi ogrodnicy”

  "Młodzi ogrodnicy”

  Czwartek, 09 Marzec 2017

  Głosuj na Dzieciaki ze Zgranej Paki. Głosowanie trwa od 8 marca do 4 kwietnia 2017 r. w Tesco Dębica, Ropczyce, Kolbuszowa. Głosując należy wrzucić żeton do jednej z trzech urn z napisem „Młodzi ogrodnicy” Liczy się każdy oddany głos.

  Czytaj więcej
 • Dębica uczciła pamięć „Żołnierzy Wyklętych”

  Dębica uczciła pamięć „Żołnierzy Wyklętych”

  Środa, 08 Marzec 2017

  W niedzielę, 5 marca br., z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbyły się obchody patriotyczne na rynku w Dębicy przy pomniku zamordowanych żołnierzy z oddziału Jana Stefki „Mściciela”, gdzie w dniu 10 lipca 1946 roku, w dniu targowym (środa), doszło do przedostatniej w zniewolonym kraju publicznej egzekucji trzech żołnierzy WiN-u z Oddziału Jana Stefki: Józefa Grębosza, ps „Mściciel”, Józefa Kozłowskiego ps „Pszczółka”, Franciszka Nostera ps „Bukiet”.

  Czytaj więcej
 • „Dla Was” – performance grupy T.Lab

  „Dla Was” – performance grupy T.Lab

  Środa, 08 Marzec 2017

  Obowiązek – strach. Rodzina – wygnanie. Wolność – śmierć. Targani skrajnymi emocjami. Co wtedy czuli? O czym myśleli? Jak zachowywali się w obliczu zastanej sytuacji? Młodzież z grupy T.Lab postara się odtworzyć działania, tok myślenia Wyklętych, Niezłomnych.

  Czytaj więcej