Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • XIII Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica

  XIII Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica

  Poniedziałek, 10 Kwiecień 2017

  5 kwietnia 2017 r. w DK „Mors” w Dębicy odbyła się XIII Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło „Podróż z bohaterami literackimi ku wartościom, czyli ważne wybory życiowe próbą dla człowieka”. Organizatorem przedsięwzięcia była Podkarpacka Sieć Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica której koordynatorem jest Anna Szczepanik, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1 w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Uroczysty Koncert Oratoryjny

  Uroczysty Koncert Oratoryjny

  Piątek, 07 Kwiecień 2017

  Jutro (8 kwietnia) o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy odbędzie się Uroczysty Koncert Oratoryjny pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa dr. Andrzeja Jeża, w 12. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II i 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Na koncert zapraszają Mariusz Szewczyk, Burmistrz Miasta Dębicy i ks. Jan Krupa, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Dni Otwarte Szkoły Usług Hotelarskich

  Dni Otwarte Szkoły Usług Hotelarskich

  Czwartek, 06 Kwiecień 2017

  Szkoła Usług Hotelarskich Sztuki Gotowania i Innych Zawodów w Dębicy oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Dębicy prowadzące edukacje zawodową dla uczniów z różnymi niepełnosprawnościami serdecznie zapraszają na Dni Otwarte Szkoły, które odbędą się 24-28 kwietnia 2017 roku w godzinach 9:00 – 16:00 w budynku szkoły przy ul. Krakowskiej 25 w Dębicy (pierwsze piętro – wejście główne od ulicy).

  Czytaj więcej
 • Finisaż wystawy „Na fundamentach wiary” z udziałem ks. bp Andrzeja Jeża

  Finisaż wystawy „Na fundamentach wiary” z udziałem ks. bp Andrzeja Jeża

  Czwartek, 06 Kwiecień 2017

  Wykładami dr Marzeny Baum – Gruszowskiej, dr Grażyny Woźny, Jacka Dymitrowskiego i Tomasza Czapli poświęconymi historii kościoła katolickiego na ziemi dębickiej rozpoczęła się 31 marca w Urzędzie Miejskim w Dębicy II część sesji wykładowej “Na fundamentach wiary” połączona z finisażem wystawy pod tym samym tytułem prezentowanej od października 2016 w Muzeum Regionalnym. W uroczystym zakończeniu cyklu imprez poświęconych dziejom kościoła na naszym terenie a związanymi z obchodami 1050 –lecia Chrztu Polski uczestniczył ks. bp. Andrzej Jeż.

  Czytaj więcej
 • Współcześni mistrzowie w Bolszoj

  Współcześni mistrzowie w Bolszoj

  Czwartek, 06 Kwiecień 2017

  Balet moskiewskiego Teatru Bolszoj nie chce być tylko pięknym muzeum klasycznego baletu, z jakim jest kojarzony i z którego zasłużenie słynie. Dlatego wprowadza do swego repertuaru także nowe balety oraz choreografie uznanych na całym świecie twórców współczesnych. 20 kwietnia w Kinie „Kosmos” podczas jednego wieczoru zaprezentujemy trzy dzieła takich właśnie mistrzów.

  Czytaj więcej
 • Dębiczanie uczcili 12. rocznicę śmierci Papieża Polaka

  Dębiczanie uczcili 12. rocznicę śmierci Papieża Polaka

  Wtorek, 04 Kwiecień 2017

  Dokładnie 12 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 do wieczności odszedł Sługa Boży Papież Jan Paweł II. Cały świat chrześcijański, a w szczególności Polacy włączyli się w obchody tak ważnej dla wszystkich rocznicy.

  Czytaj więcej