Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Agnieszka Jakubowska – Cetnar finalistką konkursu MEN „Nauczyciel-Wolontariusz Roku”

  Agnieszka Jakubowska – Cetnar finalistką konkursu MEN „Nauczyciel-Wolontariusz Roku”

  Piątek, 06 Październik 2017

  Nauczycielka Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy Agnieszka Jakubowska – Cetnar znalazła się w gronie finalistów ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej konkursu „Nauczyciel-Wolontariusz Roku”.

  Czytaj więcej
 • Obchody Dnia Patronki Miasta Dębica Św. Jadwigi Śląskiej – 16 października 2017

  Obchody Dnia Patronki Miasta Dębica Św. Jadwigi Śląskiej – 16 października 2017

  Środa, 04 Październik 2017

  Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy, Stowarzyszenie „Dziesiątka” i proboszcz parafii pw. Św. Jadwigi ks. prałat Ryszard Piasecki mają zaszczyt zaprosić mieszkańców na obchody Dnia Patronki Miasta Świętej Jadwigi Śląskiej, które odbędą się 16 października 2017r.

  Czytaj więcej
 • Koncert autorski Marcina Stycznia

  Koncert autorski Marcina Stycznia

  Piątek, 29 Wrzesień 2017

  W niedzielę 8 października 2017 w Kościele pw. Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie po mszy o godz. 14.30 na zaproszenie Scholi Serduszka z autorskim recitalem wystąpi Marcin Styczeń.

  Czytaj więcej
 • II Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej

  II Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej

  Środa, 27 Wrzesień 2017

  Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej zapraszają uczniów szkół klas 7 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych do uczestnictwa w 2. edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Literatury Patriotycznej, który odbędzie się 27 października br. w Domu Kultury i Kinie „Kosmos”.

  Czytaj więcej
 • Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego – obchody w Dębicy i Chotowej

  Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego – obchody w Dębicy i Chotowej

  Poniedziałek, 25 Wrzesień 2017

  15 września w Dębicy rozpoczęły się obchody Europejskiego Dnia Maszynisty Kolejowego. Organizatorem tego wydarzenia w tym roku był Podkarpacki Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych. Uroczystości, w których uczestniczyło ponad 400 osób objął patronatem burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

  Czytaj więcej
 • Narodowe Czytanie "Wesela" Wyspiańskiego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

  Narodowe Czytanie "Wesela" Wyspiańskiego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

  Piątek, 22 Wrzesień 2017

  21 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie” podczas której kilkunastu zaproszonych gości odczytało wybrane fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie było także okazją do zaprezentowania pomieszczeń świeżo wyremontowanej biblioteki. Koszt inwestycji, która została zrealizowana w ramach projektu „Biblioteka – Poziom Wyżej”, a dzięki której biblioteka zyskała nie tylko nowy wygląd, ale została doposażona w sprzęt komputerowy, elektroniczny i nowe meble wyniósł 1,3 miliona złotych.

  Czytaj więcej