Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Wystawa: Wszystko… jest liczbą

  Wystawa: Wszystko… jest liczbą

  Czwartek, 18 Maj 2017

  Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy oraz Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie uprzejmie zapraszają na interaktywną wystawę pt. „Wszystko ...jest liczbą". Otwarcie wystawy odbędzie się 19 maja, o godz.12.

  Czytaj więcej
 • Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca „Taneczne Oscary”

  Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca „Taneczne Oscary”

  Środa, 17 Maj 2017

  10 maja w DK Kosmos odbył się I Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca „Taneczne Oscary”, w którym wzięły udział prezentując układy taneczne dzieci z pięciu dębickich przedszkoli. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji konkursowych jury zdecydowało o przyznaniu wszystkim występującym w przeglądzie dzieciom ex equo I miejsca i pogratulowało pięknych występów.

  Czytaj więcej
 • Spektakl: "Myszki trzy"

  Spektakl: "Myszki trzy"

  Poniedziałek, 15 Maj 2017

  Mamy wielką przyjemność zaprosić wszystkich miłośników teatru na kolejną odsłonę dębickiej „Kurtyny”. „Myszki trzy” to komedia kryminalna Roberta Chodura oparta na powieści „Pułapka na myszy” Agathy Christie. Premiera sztuki odbędzie się 27 maja na deskach Domu Kultury „Śnieżka”. Kolejne spektakle zaplanowano w dniach 28 i 29 maja.

  Czytaj więcej
 • Wizyta chóru z Ludzy w Dębicy

  Wizyta chóru z Ludzy w Dębicy

  Piątek, 12 Maj 2017

  Pod koniec kwietnia, 45-osobowy chór z łotewskiego miasta partnerskiego Ludza gościł w Dębicy. Miasto Ludza współpracuje z Dębicą od 2014 roku. Była to pierwsza wizyta łotewskiego chóru na ziemi dębickiej.

  Czytaj więcej
 • Wędrówka do korzeni słowiańskich

  Wędrówka do korzeni słowiańskich

  Środa, 10 Maj 2017

  Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w III Podkarpackim Konkursie Plastycznym O Tematyce Słowiańskiej. Po raz kolejny przyświeca nam hasło: „WĘDROWKA DO KORZENI SŁOWIAŃSKICH czyli jak to 1000 lat temu było”.

  Czytaj więcej
 • Podsumowano drugą edycję konkursu „W służbie Najjaśniejszej...”

  Podsumowano drugą edycję konkursu „W służbie Najjaśniejszej...”

  Środa, 10 Maj 2017

  W poniedziałek, 8 maja 2017 r., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie konkursu „W służbie Najjaśniejszej...” organizowanego przez Hufiec ZHP Dębica. Konkurs zorganizowano dla upamiętnienia bohaterów ziemi dębickiej, służy też popularyzowaniu lokalnej historii oraz budowaniu świadomości patriotycznej i historycznej młodego pokolenia.

  Czytaj więcej