Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Trwają ostatnie prace na ulicy Olszynowej

  Trwają ostatnie prace na ulicy Olszynowej

  Poniedziałek, 13 Lipiec 2020

  Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym, w Dębicy trwają naprawy nawierzchni drogowych, które mają na celu przede wszystkim zapewnienie płynność ruchu i bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych.

  Czytaj więcej
 • Pamięć o zamordowanych żołnierzach NSZ

  Pamięć o zamordowanych żołnierzach NSZ

  Piątek, 10 Lipiec 2020

  W 74. rocznicę ostatniej publicznej egzekucji na działaczach podziemia antykomunistycznego w Polsce, na dębickim rynku złożone zostały kwiaty w hołdzie zamordowanym żołnierzom z oddziału Narodowych Sił Zbrojnych.

  Czytaj więcej
 • Dotacja na edukację ekologiczną

  Dotacja na edukację ekologiczną

  Piątek, 10 Lipiec 2020

  Miasto Dębica otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadanie pn. „Rozwój bazy edukacji ekologicznej poprzez zakup mierników jakości powietrza oraz tablic informacyjnych dla szkół podstawowych z terenu Gminy Miasta Dębica wraz z upowszechnieniem wiedzy ekologicznej”.

  Czytaj więcej
 • Nowa nawierzchnia na Sportowej

  Nowa nawierzchnia na Sportowej

  Piątek, 10 Lipiec 2020

  Słoneczna pogoda sprzyja realizacjom inwestycji drogowych na terenie miasta. Obecnie w Dębicy trwa przebudowa ulicy Olszynowej, a także kolejny etap przebudowy ulicy Sienkiewicza.

  Czytaj więcej
 • Setne urodziny płk. Zdzisława Baszaka

  Setne urodziny płk. Zdzisława Baszaka

  Czwartek, 09 Lipiec 2020

  Zdzisław Baszak, bohater wojenny, popularyzator historii AK i Honorowy Prezes Okręgu Tarnów ŚZŻAK obchodził 8 lipca br. swoje setne urodziny. W uroczystościach jubileuszowych wziął udział burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk wraz z zastępcą Maciejem Małozięciem.

  Czytaj więcej
 • Prezydent odda hołd „Żołnierzom Wyklętym”

  Prezydent odda hołd „Żołnierzom Wyklętym”

  Czwartek, 09 Lipiec 2020

  W 74. rocznicę ostatniej publicznej egzekucji na działaczach podziemia antykomunistycznego w Polsce, 10 lipca br., o godz. 15:00, złożone zostaną kwiaty przed pomnikiem bohaterów Podziemia Niepodległościowego, którzy 10 lipca 1946 r. zostali zamordowani przez funkcjonariuszy Urzędu Publicznego za działalność w podziemiu antykomunistycznym. W uroczystościach weźmie udział Prezydent RP Andrzej Duda.

  Czytaj więcej