Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego do najbliższego piątku 20 listopada !

Wtorek, 17 Listopad 2015

Na www do slajdera

Do najbliższego piątku, 20 listopada można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego Dębicy na 2016 rok. Projekty w trzech kategoriach: zadań ogólnomiejskich, osiedlowych i inicjatyw prospołecznych z zakresu kultury, oświaty i sportu mogą zgłaszać osoby, które ukończyły 16 lat.

W ciągu 3 tygodni przyjmowania zgłoszeń do budżetu obywatelskiego wpłynęło kilkadziesiąt projektów, we wszystkich trzech kategoriach. Zgłoszone zostały zarówno projekty dotyczące budowy nowych chodników, poprawy oświetlenia czy zakupu drukarki 3D oraz zakupu wyposażenia i zabawek do świetlicy. Nie brakuje także projektów dotyczących inwestycji w  infrastrukturę miejską jak np. projekt rozbudowy street workout  w Ogródku Jordanowskim, propozycja dotycząca stworzenia miasteczka ruchu drogowego dla dzieci, remontu muszli koncertowej przy ul. Brzegowej czy zainstalowania nowego nagłośnienia na dębickim lodowisku.  Mieszkańcy ulicy 3 Maja zgłosili natomiast projekt budowy wybiegu dla psów na swoim osiedlu.
Projekty do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Dębicy, który ukończył 16 lat. Warunkiem jest zlokalizowanie proponowanego działania na terenie Dębicy oraz poparcie tej inicjatywy przez co najmniej 15 osób. Listę z podpisami 15 osób popierających dany projekt należy dołączyć do zgłaszanego projektu.


Projekty można zgłaszać na stronie internetowej https://budzetobywatelskidebicy.pl


Druki do zgłoszenia projektu można pobrać ze strony Urzędu Miejskiego:
http://debica.pl/aktualnosci/2015/09/ogloszenie-budzet-obywatelski-miasta-debicy   lub osobiście w Urzędzie Miejskim w sekretariacie burmistrza.

Szczegółowych informacji o zgłaszaniu projektów udziela Kinga Lada – Krawczyk (koordynator projektu) Tel.  14 683 81 46 lub osobiście w Urzędzie Miejskim  pokój nr 146.

Termin składania projektów upływa w najbliższy piątek,  20 listopada 2015.

 

Archiwum newsów