Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Jarmark Wielkanocny na dębickim Rynku odwiedziły setki dębiczan

Poniedziałek, 21 Marzec 2016

Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku

Blisko 50 wystawców wzięło udział w Jarmarku Wielkanocnym który w sobotę 19 marca odbył się na dębickim Rynku. Dębiczanie, którzy licznie przybyli na rynek mieli okazję do zaopatrzenia się w świąteczne stroiki, ciasta i inne drobiazgi związane z Świętami Wielkiej Nocy. Jarmark Wielkanocny, który zainaugurował IV edycję Jarmarków Rękodzieła i Dembickiej Giełdy Staroci o godzinie 10.00 oficjalnie otworzył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Dsc08065 Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku Jarmark Wielkanocny 2016 na Rynku

Każdy kto w sobotnie przedpołudnie zawitał na dębicki Rynek miał okazję na kilkudziesięciu stoiskach znaleźć coś dla siebie. W ogromnej liczbie dostępne były stroiki, serwety i inne ozdoby nadające się do przystrojenia wielkanocnego stołu. Na jednym ze stoisk można było nabyć pieczywo domowego wypieku m.in. chleb z żurawiną, na innym sery, oscypki i inne specjały przywiezione do Dębicy z Podhala, na kolejnym rozmaite przyprawy od czosnku poczynając na rozmaitych ziołach kończąc.
Ogromnym zainteresowaniem kupujących cieszyło się zlokalizowane tuz przy muszli koncertowej stoisko Domu Seniora na którym można było nabyć zarówno wielkanocne stroiki, jak i świąteczne wypieki: babki i baranki.
 „Przez kilka ostatnich dni w Domu Seniora przygotowaliśmy różne ozdoby świąteczne: piękne jaja wielkanocne ze styropianu i wydmuszki, serwetki z kordonków, stroiki, kurczaczki, zajączki. Część Pań zajęła się natomiast przygotowaniem świątecznych wypieków: baranków oraz babek piaskowych. Nie spodziewałyśmy się, że w tak błyskawicznym tempie nasze produkty znajdą nabywców. W niedzielę miałyśmy zorganizować swoje stoisko podczas powiatowego kiermaszu świątecznego w „Ekonomiku”, ale po dzisiejszym Jarmarku Wielkanocnym na dębickim Rynku nie bardzo mamy z czym tam się pojawić, bo wszystkie nasze stroiki i ciasta zostały sprzedane” - mówi Renata Plizga, kierownik Domu Seniora w Dębicy.
Sporym zainteresowaniem zwłaszcza ze strony dzieci cieszyło się także stoisko z gipsowymi odlewami do samodzielnego pomalowania, jak również stoiska z biżuterią, bibelotami oraz filcowymi torbami.
Jarmarkowi towarzyszyła Dembicka Giełda Staroci, na której pasjonaci militariów, filateliści i miłośnicy numizmatyki mogli znaleźć wiele interesujących przedmiotów od znaczków i monet poczynając na starodawnych szkatułkach i lustrach kończąc.
“Już dzisiaj zapraszamy mieszkańców Dębicy i wystawców na kolejne Jarmarki oraz ,,Dembicką Giełdę Staroci”. W najbliższym czasie podamy pełny  harmonogram na 2016 r. Jednocześnie do występów artystycznych podczas kolejnych Jarmarków  zapraszamy zespoły muzyczne i taneczne. Szczegółowe informacje o kolejnych jarmarkach dostępne będą na www.debica.pl ” – mówi Monika Rojek – Kałek, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy, który jest organizatorem Jarmarku Wielkanocnego.

 

Archiwum newsów