Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Powstanie chodnik i ścieżka rowerowa przy ul. Sandomierskiej

Czwartek, 06 Kwiecień 2017

Ul. sandomierska

Radni miejscy wyrazili zgodę na przekazanie Województwu Podkarpackiemu wsparcia w wysokości 100 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji projektowej i budowę chodnika wraz ze ścieżką rowerową przy ul. Sandomierskiej. O realizację tej inwestycji wnioskowali mieszkańcy Dębicy.

Pomoc dla Województwa Podkarpackiego zostanie udzielona jako pomoc finansowa w kwocie 80 tysięcy zł.  oraz pomoc rzeczową w formie dokumentacji projektowej opracowanej przez Miasto Dębica  w kwocie 20 tys. zł. 
Chodnik i ścieżka rowerowa mają zostać wybudowane na odcinku ok. 300 metrów od ronda na ul. Sandomierskiej do zatoki autobusowej na wysokości ulicy Transportowców. 

„W chwili obecnej jesteśmy na etapie zlecania wykonania projektu tej inwestycji. Projekt mam być gotowy najpóźniej do końca sierpnia, tak żeby na początku września można było rozpocząć prace” – mówi Jan Finek z Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Dębicy. 

Inwestycja ma zostać sfinansowana wspólnie z Województwem Podkarpackim przy czym 40% kosztów pokryje Miasto Dębica , natomiast 60 % funduszy na jej realizację ma pochodzić z budżetu województwa. Planowany termin zakończenia inwestycji to początek IV kwartału 2017 r. 

Archiwum newsów