Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 8 ruszy jeszcze w tym roku

Wtorek, 25 Kwiecień 2017

Elewacja frontowa

Ponad 3,8 mln złotych zamierza przeznaczyć Miasto Dębica na przebudowę i rozbudowę Miejskiego Przedszkola nr 8 z oddziałami żłobkowymi i budowę placu zabaw przy tej placówce. 19 kwietnia swoje oferty wykonania tych inwestycji złożyły cztery firmy - trzy konsorcja na wykonanie robót budowlanych oraz jedna firma na plac zabaw. Wykonawca inwestycji zostanie wyłoniony w ciągu 30 dni. Przebudowa budynku przedszkola przy ul. Szkolnej ma się rozpocząć pod koniec bieżącego roku.

Utworzone w 1978 roku Miejskie Przedszkole Nr 8 w Dębicy w przyszłym roku będzie obchodziło 40-lecie swojej działalności. Placówka została uruchomiona przede wszystkim dla dzieci pracowników rozwijających się wówczas Zakładów Mięsnych w Dębicy i w założeniu  miała służyć  przez około 10 lat. Przez cały okres działalności przedszkola nie był przeprowadzany żaden gruntowny remont, miały w nim miejsce  tylko doraźne remonty w ramach których udało się np. wymienić okna i drzwi.  
Gruntowna przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku przedszkola nr 8 w Dębicy obejmowała będzie m.in. rozbudowę przedszkola o jednokondygnacyjną część żłobkową i dwukondygnacyjną część przedszkolną oraz nadbudowę i przebudowę parterowej części istniejącego budynku o wym.12,56 m x 22,20 m. W nowym projekcie przedszkola zaplanowano także  budowę chodników, schodów, pochylni, 13 miejsc postojowych, wewnętrznej drogi pożarowej i miejsca gromadzenia odpadów stałych. Na terenie przedszkola znajdzie się miejsce dla ścieżek dydaktycznych, miasteczka ruchu drogowego  oraz nowego placu zabaw.
„Mieszkańcy bardzo długo czekali na gruntowny remont tego działającego od blisko 40 lat przedszkola. Dzięki przebudowie placówka nie tylko zostanie rozbudowana i stanie się bardziej funkcjonalna,  ale dobudowana zostanie dodatkowa kondygnacja przeznaczona na żłobek oraz powstanie nowy plac zabaw przy tym przedszkolu. Zaplanowane przy obiekcie miejsca postojowe również będą tworzone z myślą o rodzicach, którzy odwożą swoje dzieci do tego przedszkola. Przebudowa ulicy Szkolnej i dalej Paderewskiego i Piłsudskiego która powoli staje się faktem również poprawi estetykę tej części miasta i komfort  korzystania z tych ulic przez mieszkańców Dębicy” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

 

Archiwum newsów