Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Z podkarpacia do Wiednia

Czwartek, 18 Styczeń 2018

Muzyczna_plakat_skarbek

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy zaprasza na koncert Macieja Skarbka – pianisty, który odbędzie się 19 stycznia 2018 roku o godz. 17.30 wstęp wolny.

Maciej Skarbek to młody, bardzo utalentowany pianista.

Kształcił się pod kierunkiem Żanny Parchomowskiej w ZSM w Rzeszowie, którą ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest studentem w klasa fortepianu Jury Margulisa na Musik und Kunst Privatuniversität Wien.

Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów:
- I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie na Duo: Skrzypce - Fortepian "A feast of Duos" w Szwajcarii
- Nagrody specjalnej w dziedzinie kameralistyki od Gina Bachauer Association w Grecji
- III Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Portugalii.

Koncertował w Polsce, Ukrainie, na Łotwie, w Niemczech, Izraelu, Grecji , w Austrii w Wiedniu w Konzerthaus, Musikverein (Wielka sala Towarzystwa Muzycznego, zwana również „Złotą Salą”, jest sławna ze swojego wytwornego wyposażenia oraz wyjątkowej akustyki. Ze Złotej Sali co roku transmitowany jest Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich dla milionowej, międzynarodowej publiczności).

Swoje umiejętności doskonalił na kursach pod kierunkiem :
- Natalia Gutman
- Leonidas Kavakos
- Menahem Pressler (Beaux Arts Trio)
- Pavel Vernikov
- Hatto Beyerle (Alban Berg Quartett)

W najbliższym czasie będzie koncertował w Niemczech, Danii i Austrii. W programie usłyszymy utwory Jana Sebastiana Bacha, Ludwika van Beethowena, Fryderyka Chopina, Maurica Ravela.

To szczególny koncert dodaje dyrektor szkoły Ewa Trojan, ponieważ po raz pierwszy będziemy mieli okazję wysłuchać recitalu na nowym fortepianie koncertowym, który został zakupiony w grudniu 2017 roku. Serdecznie zapraszamy.

 

Źródło: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy

Archiwum newsów