Urząd Miejski w Dębicy - Logo

VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami

Poniedziałek, 16 Kwiecień 2018

VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami
VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami Dsc09947 (copy) VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami VI Konferencja Popularnonaukowa ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka” już za nami

12 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy odbyła się VI Konferencja Popularnonaukowa Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica na temat ,,Czy żywienie to odżywianie? – holistyczne spojrzenie na człowieka”. Konferencja objęta została Honorowym Patronatem Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch. Spotkanie skierowane było do przedstawicieli placówek oświatowych oraz osób odpowiedzialnych za przygotowywanie posiłków dla dzieci.

Konferencja rozpoczęła się od występu artystycznego przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Dębicy, które przygotowane zostało w ramach projektu ,,Mały Europejczyk”. Zebranych gości powitał Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk. ,,Kwestia zdrowego odżywiania najmłodszych stanowi kluczowe i centralne zagadnienie, dlatego niezmiernie cieszy mnie fakt, że konferencja poruszająca tak ważne tematy odbywa się w naszym mieście. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie dostarczy nam wielu przydatnych informacji i porad, jak poprawić jakość i sposób odżywiania. Pragnę serdecznie powitać wszystkich prelegentów, którzy dotarli do nas z całej Polski. Dziękuję Pani Małgorzacie Rauch Podkarpackiemu Kuratorowi Oświaty za obecność na dzisiejszym spotkaniu, a wszystkim obecnym życzę udanej konferencji” powiedział Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk.

Podczas wykładów poruszone zostały kwestie żywienia w przedszkolu i szkole, modele bezpiecznego żywienia dzieci, a także rola suplementów diety. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się: prof. dr hab. med. Barbara Woynarowska z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Halina Weker z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, prof. dr hab. Renata Michalak oraz Elżbieta Misiorna z Uniwersytetu Poznańskiego, mgr Konrad Klekot, dr Katarzyna Kubicka oraz mgr inż. Piotr Kula, którzy reprezentowali Olimp Laboratories.

Po wykładach uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Ośrodka Badawczo-Rozwojowego oraz Inteligentnego Centrum Logistycznego Olimp Laboratories. Organizatorami przedsięwzięcia byli Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk, Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła oraz Koordynator Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica Anna Szczepanik. Partnerami konferencji zostali Olimp Labs, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Olimp Sport Nutrition, Fundacja Śnieżki Twoja Szansa oraz Carumo Polsmak.

Archiwum newsów