Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Informacja o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej w zlewni Wisłoka i Wisłoki w dniu 22.05.2019

Czwartek, 23 Maj 2019

Informacja o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej w zlewni Wisłoka i Wisłoki

Informacja o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej w zlewni Wisłoka i Wisłoki

w dniu 22.05.2019, godz.20.00

Komentarz

Na Wisłoce powyżej Krajowic, Ropie w Topolinach i Jasiołce w Jaśle obserwuje się  wzrosty stanów wody przy przekroczonych stanach ostrzegawczych spowodowane opadami deszczu jakie wystąpiły w godzinach południowych w wysokości do 20 mm.

W Pustkowie na Wisłoce o godz.17 miała miejsce kulminacja wezbrania przy przekroczonym stanie alarmowym o 60 cm. W Mielcu kulminacji na Wisłoce należy spodziewać się w godzinach rannych 23 maja (godz. 6-8 czwartek) przy stanie ok 730 tj. przy stanie 80 cm powyżej stanu alarmowego.

 

W całej zlewni Wisłoki w ciągu najbliższej nocy możliwe wzrosty stanów wody spowodowane prognozowanymi opadami i dalsze wzrosty stanów wody w strefach nimi objętych.

 

Na Wisłoku w Żarnowej obserwuje się kulminację stanów wody – przeciągającą się z powodu opadów jakie wystąpiły w rejonie Strzyżowa w godzinach południowych. Dalej spływ wody Wisłokiem powinien odbywać się w ciągu najbliższej doby przy przekroczonych stanach ostrzegawczych.

 

W związku z brakiem retencji gruntowej praktycznie każdy opad powoduje spływ powierzchniowy i szybkie wzrosty stanów wody.

Sytuacja wymaga monitorowania.

Przekazał:

dr Krzysztof Jurczak – kierownik Regionalnej Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Krośnie

 

Archiwum newsów