Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Czerkawski CUP odbył się w Dębicy

Środa, 15 Listopad 2017

czerkawski hokej

W ostatnią niedzielę lodowisko w Dębicy było areną zmagań drużyn z kategorii wiekowej Mini Hokej. Drużyny z Oświęcimia, Nowego Targu, Krakowa, Sanoka, Lublina, Krynicy oraz dwie drużyny gospodarzy walczyły o zdobycie możliwości zagrania w wielkim finale turnieju CZERKAWSKI CUP NA ZIMOWYM NARODOWYM. Patronat nad imprezą objął burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej Mcg_4116

Turniej kilka minut przed godziną 11.00  otworzył Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk, który powitał zawodników i licznie zgromadzonych kibiców. Partnerami turnieju obok Miasta Dębica byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, PZHL oraz firmy CCM, Bisset, Hokejowa Szkoła Ziętary, jak i portal internetowy hokej.net.
Wyjazd na wielki finał turnieju wywalczyli sobie zawodnicy z Oświęcimia zajmując pierwsze miejsce, drugą lokatę zajęła drużyna z Nowego Targu, trzecią drużyna z Krakowa. Tuż za podium znaleźli się zawodnicy z Dębicy, którzy w dogrywce przegrali z drużyną Cracovii Kraków tak zwaną złotą bramką w doliczonym czasie gry.
Podczas przerwy w turnieju Mariusz Czerkawski przeprowadził trening na lodzie z zawodnikami UKH Dębica, zdradzając im kilka niuansów ze swoich technicznych umiejętności hokejowych.

„Dębica to bardzo prężnie rozwijający się ośrodek hokejowy, najlepiej o tym świadczy projekt modernizacji lodowiska, który pozwoli na organizację na przykład międzynarodowych imprez hokejowych. Jestem pod ogromny wrażeniem tego projektu. Widzę, że w Dębicy jest potencjał dla hokeja, jak również innych sportów lodowych, są miłośnicy hokeja, którzy wspierają klub jak tylko mogą. Z tego miejsca chciałbym podziękować rodzicom i zarządowi za nieocenioną pomoc przy organizacji turnieju w Dębicy” - mówi Mariusz Czerkawski.
Turniej klasyfikacyjny  odbył się w Dębicy dzięki staraniom prezesa UKH Dębica  Marcina Hadowskiego. Na turniej przyjechał  Mariusz najbardziej znany polski hokeista grający w najlepszej lidze hokejowej NHL. Jego fundacja SPORT7 już po raz 4 zorganizowała cały cykl turniejów propagujących hokej na lodzie.
Każdy z zawodników biorących udział w CZERKAWSKI CUP otrzymał pamiątkowy dyplom, zdjęcie z autografem Mariusza Czerkawskiego oraz pamiątkową bluzę. Zdjęciom pamiątkowym z Mariuszem Czerkawskim nie było końca.

 

 

Archiwum newsów