Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Czerkawski CUP odbył się w Dębicy

Środa, 15 Listopad 2017

czerkawski hokej

W ostatnią niedzielę lodowisko w Dębicy było areną zmagań drużyn z kategorii wiekowej Mini Hokej. Drużyny z Oświęcimia, Nowego Targu, Krakowa, Sanoka, Lublina, Krynicy oraz dwie drużyny gospodarzy walczyły o zdobycie możliwości zagrania w wielkim finale turnieju CZERKAWSKI CUP NA ZIMOWYM NARODOWYM. Patronat nad imprezą objął burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej Mcg_4116 czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej czerkawski hokej

Turniej kilka minut przed godziną 11.00  otworzył Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk, który powitał zawodników i licznie zgromadzonych kibiców. Partnerami turnieju obok Miasta Dębica byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, PZHL oraz firmy CCM, Bisset, Hokejowa Szkoła Ziętary, jak i portal internetowy hokej.net.
Wyjazd na wielki finał turnieju wywalczyli sobie zawodnicy z Oświęcimia zajmując pierwsze miejsce, drugą lokatę zajęła drużyna z Nowego Targu, trzecią drużyna z Krakowa. Tuż za podium znaleźli się zawodnicy z Dębicy, którzy w dogrywce przegrali z drużyną Cracovii Kraków tak zwaną złotą bramką w doliczonym czasie gry.
Podczas przerwy w turnieju Mariusz Czerkawski przeprowadził trening na lodzie z zawodnikami UKH Dębica, zdradzając im kilka niuansów ze swoich technicznych umiejętności hokejowych.

„Dębica to bardzo prężnie rozwijający się ośrodek hokejowy, najlepiej o tym świadczy projekt modernizacji lodowiska, który pozwoli na organizację na przykład międzynarodowych imprez hokejowych. Jestem pod ogromny wrażeniem tego projektu. Widzę, że w Dębicy jest potencjał dla hokeja, jak również innych sportów lodowych, są miłośnicy hokeja, którzy wspierają klub jak tylko mogą. Z tego miejsca chciałbym podziękować rodzicom i zarządowi za nieocenioną pomoc przy organizacji turnieju w Dębicy” - mówi Mariusz Czerkawski.
Turniej klasyfikacyjny  odbył się w Dębicy dzięki staraniom prezesa UKH Dębica  Marcina Hadowskiego. Na turniej przyjechał  Mariusz najbardziej znany polski hokeista grający w najlepszej lidze hokejowej NHL. Jego fundacja SPORT7 już po raz 4 zorganizowała cały cykl turniejów propagujących hokej na lodzie.
Każdy z zawodników biorących udział w CZERKAWSKI CUP otrzymał pamiątkowy dyplom, zdjęcie z autografem Mariusza Czerkawskiego oraz pamiątkową bluzę. Zdjęciom pamiątkowym z Mariuszem Czerkawskim nie było końca.

 

 

Archiwum newsów